Türkçe Olimpiyatları 2. kez Kırklareli’de

13
* Bu yıl 10’uncusu yapılacak olan Türkçe Olimpiyatları’nın Kırklareli Etkinliği, programı belli oldu. Kırklareli İş Adamları Derneği (KİAD) ile Lüleburgaz İş Adamları Derneği’nin (LİAD) organizasyonu ile Kırklareli’de bu yıl 2. kez bugün yapılacak.
HABER MERKEZİ
Türkçe Olimpiyatları’nın geçtiğimiz yıl Vilayet Meydanı’nda geniş katılım ile yapıldığını ifade eden Yurdakul, bu yıl 65 öğrencinin katılımı ile Kırklareli’de 2. kez yapılacağını söyledi.
Bu yıl 11 Haziran 2012 tarihinde İstasyonaltı Mahallesi Festival alanında yapılacağı müjdesini veren Yurdakul; 
“Kırklareli İş Adamları Derneği olarak geçtiğimiz yıl Kırklareli’de bir ilki yaşatarak Türkçe Olimpiyatları’nı Kırklareli’ne getirdik. Bu yıl yine Türkçe Olimpiyatlarını Kırklareli’ne getiriyoruz. Bu yıl daha da güzel olacak. Festival Alanı’nda yapacağız ve geçen yıla oranla geniş bir katılımla olacağını düşünüyoruz. Halktan aldığımız bir güç var. İnsanlar bu konuda fikir sahibi oldu. Ülkemiz adına çok büyük ve gurur verici bir şey.
Türkçe Olimpiyatları Kırklareli İl Etkinliği’nin Programı kapsamında; Saat 11.45 Kırklareli’ne gelecek olan 65 Olimpiyat Çocukları Lüleburgaz’da Şehir Turu yapıp İlçe Kaymakamlığı’nı ziyaret edecek. Saat 13.00 Babaeski’de Şehir Turu yapılacak ardından İlçe Kaymakamlığı ziyarette bulunulacak. Saat 14.00’da Kırklareli merkez ilçeye gelinerek Şehir Turu yapılacak. Saat 14.30’da Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ziyaret edilecek. Saat 15.30’da Paşa Kafe’de öğle yemeği’nin yenmesinin ardından saat 21.00’da Festival Alanı’nda Türkçe Olimpiyatları’nın Kırklareli Etkinliği başlayacak.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here