Türkçe Olimpiyatları 11 Haziran’da 2. kez Kırklareli’de

8
Kırklareli İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Yurdakul, Türkçe Olimpiyatları’nın yeniden Kırklareli’de yapılacağının müjdesini verdi.
HABER MERKEZİ
Türkçe Olimpiyatları’nın geçtiğimiz yıl Vilayet Meydanı’nda geniş katılım ile yapıldığını ifade eden Yurdakul, bu yıl 90 öğrencinin katılımı ile Kırklareli’de 2. kez yapılacağını söyledi.
Bu yıl 11 Haziran 2012 tarihinde İstasyonaltı Mahallesi Festival alanında yapılacağı müjdesini veren Yurdakul, yaptığı konuşmasında şunları söyledi;
“Kırklareli İş Adamları Derneği olarak geçtiğimiz yıl Kırklareli’nde bir ilki yaşatarak Türkçe Olimpiyatları’nı Kırklareli’ne getirdik. Bu yıl yine Türkçe Olimpiyatlarını Kırklareli’ne getiriyoruz. Geçen yılki Türkçe Olimpiyatları organizasyonunu kısa zamanda yaptığımız için bir takım eksikliklerimiz oldu. Birde programdan önce yaklaşık 2 saat sağanak yağışın görülmesi de büyük problem olmuştu. Ancak buna rağmen çok güzel bir program oldu. Bu yıl daha da güzel olacak. Festival Alanı’nda yapacağız ve geçen yıla oranla geniş bir katılımla olacağını düşünüyoruz. Halktan aldığımız bir güç var. İnsanlar bu konuda fikir sahibi oldu. Ülkemiz adına çok büyük ve gurur verici bir şey. Türkçe Olimpiyatlarında Kırklareli’ne bu yıl 90 öğrencimiz gelecek.” (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here