Türk ve Bulgar Heyetleri Kofçaz’daki Hudut Sınır Taşı’nda buluştu

17
* Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi’nde A Bölgesi 3. Kısım Türk-Bulgar Heyetleri arasında Olağan Protokol Toplantısı yapıldı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz İlçesi A Bölgesi 3. Kısım Türk-Bulgar Heyetleri, Kofçaz Malkoçlar Köyü 172 no.lu Hudut Sınır Taşı’nda 03 Nisan 2014 Perşembe günü 09.30 da buluştu.
Türk heyette; Başkan Kaymakam Mehmet İLİDİ ve üyeler Garnizon Komutanlığı adına P. Bnb. Yunus Emre Işıkoğlu, Emniyet Amir Vekili Başkomiser Habip Esendemir, Nevzat Konak, Tercüman Sefer Mutlu, Bulgar Heyette; Başkan Plamen Dinev ve Üyeler Deyan Mollov, Georgi Vırbanov, Nikolay Raykov, Tercüman Atanas Atanasov yer aldı.
Program Türk-Bulgar Heyetleri müşterek sınır  içerisinde Kofçaz İlçesi Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda Olağan Protokol metnine karşılıklı imzaların atılmasıyla başlandı. Toplantı sonrasında Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Beldesi’nde bulunan Ayakkabı Üretim Fabrikası gezildi ve Edirne’nin gezilmesi ile program son buldu.
Kaymakam Mehmet İlidi yaptığı açıklamasında; “Değerli protokol üyeleri ilçemize gelmenizden dolayı memnuniyetimi belirtmek isterim. Bilindiği üzere sınırlarımızla ilgili görüşmelerimiz her zaman dostluk ve samimiyetin ön planda olduğu güzel bir atmosferde gerçekleşmektedir. Bu toplantımız ayrı bir özelliği de, Belediye Başkanımız Nuri Çalışkan’ın görevini yeni seçilen Belediye Başkanı Mehmet Balcı’ya devretmiş olmasıdır. Yeni başkanımıza yeni görevinde başarılar diliyorum. Nuri Çalışkan başkanımıza da şimdiye kadar yapmış olduğu bütün çalışma ve katkılarından dolayı teşekkür ediyor, kendisini her zaman yanımızda görmek arzusu içinde olduğumuzu belirtmek isterim” dedi. (Fatih Eser)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here