Türk Telekom yenilenen yüzüyle Kırklareli’nin hizmetinde

14
Türk Telekom yenilenen yüzüyle Kırklareli’nin hizmetinde

Yaklaşık bir buçuk ay önce Türk Telekom Il Müdürü olarak Kırklareli’nde göreve başlayan Şükrü Şık, gazetemiz muhabirlerine Türk Telekom’un yeni konseptini anlattı.

Makamında ziyaret ettiğimiz Il Telekom Müdürü Şık, 1959 Izmir Tire doğumlu. Kayseri Erciyes Üniversitesi Elektronik Mühendisliği’nden mezun olan Şık, yaklaşık 25 yıldır idarecilik görevinde olduğunu ve 9 yıldır da Il Müdürlüğü görevini sürdürdüğünü belirtti. Balıkesir Il Müdürlüğü’nden ilimize atanan Şükrü Şık, Türk Telekom’un her geçen gün yenilenen yüzünü anlatırken, tek hedeflerinin müşterilere daha kaliteli bir hizmet sunmak olduğunu ve bu kalite çizgisinin her geçen gün yükseleceğini ifade etti.

Ilimizde fiziki yenilemeye giden Türk Telekom müşteri hizmetleri bölümüyle, yeni bir müşteri hizmetleri konsepti yarattıklarını belirten Şık şunları kaydetti:

“Yenilenen müşteri hizmetleri kısmında son rütuşlar yapılıyor. Numaralı sıra uygulaması sistemi de kısa bir süre sonra faaliyete geçecek. Fazla yoğunluk olmadığından dolayı bu süreçte sıkıntı yaşamıyoruz. Bu yenileme Türkiye’de tüm illerde bitirildi ve ilçelere de geçildi. Kırklareli’nde de sadece Lüleburgaz ilçemiz kaldı.

O da, fiziki yapının bir takım tereddütleri barındırmasından dolayı gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra çözüme kavuşacak. Ilçelerdeki yenileme programı da 2010 yılı sonuna kadar bitirilecek. Bu, yeni yüzümüz. Amacımız daha iyi bir hizmet verebilmek. Tabii ki yenilemeler sadece dış görünüşle sınırlı kalmayacak. Burada hizmet veren personelimizin anlayışı ve çalışma şekli de, buna paralel olarak gelişecek, yenilenecek. Vatandaşın tüm ihtiyaçlarını çözebilecek bir mekanizma geliştirdik.”

Insanların konuşma alışkanlıklarına göre farklı seçenekler belirlenecek

Türk Telekom’un yeni kampanyalarla, hizmet yolundaki faydalı olma çabalarına devam ettiğini söyleyen Şükrü Şık, “Insanların konuşma alışkanlıklarına uygun olarak seçebilecekleri en uygun tarifeler yaratılıyor. Bu tarifelerin belirlenmesinde müşterilerimize bizler de yardımcı oluyoruz. Geçmişteki konuşma alışkanlıkları incelenerek yönlendirmede bulunuyoruz. Yeni kampanyalarımız, insanları konuşmaya sevkedecek öğeler içeriyor.” diye konuştu.

Türk Telekom’un faturalarına yönelik olarak kamuoyunda yer alan bazı şikayetleri hatırlattığımız Şık, bu konuya farklı bir açıdan bakarak yorum yaptı. Şık, “Aslında bütün mesele, insanlara verdikleri paranın karşılığını alabildikleri inancını sağlayabilmektir. Işte bu nedenle yeni programımızda, alışkanlıklara yönelik olarak belirlediğimiz tarifeler, insanların hem konuşma ihtiyacını en kaliteli şekilde gidermeyi, hem de maddi olarak orantılı bir fiyatın yansımasını içeriyor. Tahminimce genel merkezimizin incelemeleri sonucu 2010 yılında yepyeni tarifeler yapılacak.” dedi.

Insanların sabit telefonlarından vazgeçerek diğer operatörlerle iletişimlerine devam ettiğinin son zamanlarda artış göstermesini nasıl değerlendirdiğini sorduğumız Şık bu konuda da, diğer operatörlerin gün geçtikçe mikro segmentlere indiğini kaydederek, Türk Telekom’un yeni tarifeleriyle, insanların ev telefonuna olan bağlılıklarının ve ondan duydukları huzurun yine devam edeceğini söyledi.

Altyapı güçlendirme çalışmaları devam ediyor

ADSL ile ilgili açıklamalar da yapan Şükrü Şık, Kırklareli’ndeki internet kullanımının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu söyledi. Teknik bazı beklentilerin insanların umduğu gibi olmamasını da yorumlayan Şık, “Şu anda herkesin ihtiyacını teknik olarak inceliyor ve ona uygun biçimde hizmet sunmaya çalışıyoruz.

 Kırklareli’nde teknik performansların artması için altyapı güçlendirme çalışmaları devam ediyor. Altyapımızı beklentilerin paralelinde gerçekleşecek bir hıza kavuşturmaya çalışıyoruz.” dedi.

Son 3 yılda Türkiye’nin Çin ile birlikte internet konusunda penetrasyonunun yükseldiğini ve pazar hızının geliştiğini kaydeden Şık, yine de Dünya ve Avrupa ülkelerine oranla Türkiye’nin daha çok yolu olduğunu söyledi.

Son olarak Kırklareli’nde Il Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan MOBESE kameralarında yaşanan entegrasyon sorununun ne zaman giderileceğini sorduğumuz Türk Telekom Il Müdürü Şükrü Şık, “Bildiğiniz üzere buradaki görevime başlayalı yaklaşık 1 buçuk ay oldu. O nedenle bu konuda henüz randımanlı bilgi sahibi değilim. Henüz birşey söyleyemem. Ancak önümüzdeki günlerde sayın Emniyet Müdürü’müze bir ziyaret gerçekleştirerek bu konuda fikir alışverişinde bulunmayı planlıyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.