Türk Telekom İstanbul 1. Bölge’de “Türkiye’ye Değer” dedi

16
Türk Telekom İstanbul Avrupa yakası ile Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ
illerinden oluşan İstanbul 1. Bölge’de, Türkiye’ye Değer sloganı ile 36
ilçede 44 internet evi açtı.

HABER MERKEZİ
 İstanbul’da bulunan Türk Telekom Bilişim Meslek Lisesi’nde 720 öğrenci modern bir ortamda öğrenimine devam ederken Türk Telekom, eğitime desteğini bölgedeki 1.863 okula Vitamin yazılımı bağışlayarak sürdürdü. Türk Telekom’un İstanbul 1. Bölge’deki dört e-fatura ormanında 2.000 ağaç bulunuyor.
Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, “Türkiye’ye Değer” sosyal sorumluluk projeleriyle 81 ilin tamamında değer yaratıyor. Türk Telekom’un, eğitim, spor ve çevre alanlarında hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerini kamuoyu ile paylaşmak amacıyla düzenlediği, 81 ili kapsayan Türkiye’ye Değer Buluşmaları’nın 12. ve son durağı İstanbul 1. Bölge oldu.
Türk Telekom İstanbul 1. Bölge’ye bağlı Edirne, İstanbul Avrupa Yakası, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde yaptığı sosyal sorumluluk yatırımlarını konuşmak üzere 16 Aralık 2010 Perşembe günü basın mensuplarıyla İstanbul Hilton Otelinde bir araya geldi.
Kırklareli’den Yeşilyurt Gazetesi ve Babaeski Gündem Gazetesi İmtiyaz sahibi Elmas Cankurt ile Gündem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Bilgili aldıkları davet üzere toplantıya katıldılar.
Toplantı Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve İstanbul Avrupa yakasından gelen basın mensuplarını karşılayan yetkililer, İstanbul Hilton Otel de hep birlikte çok sıcak bir dostluk ortamında saat 12.30 da başlayan yemek ikramıyla başladı.
Yemek sonrası saat 13.30 başlayan sohbet toplantısına Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, İnsan Kaynakları Regülasyon ve Destek Hizmetleri Başkanı Şükrü Kutlu ve İstanbul 1. Bölge Müdürü Mehmet Beytur katıldı.
İlk söz alan Türk Telekom İnsan Kaynakları Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, Türkiye’ye Değer Projesi ile Türkiye’nin her bir şehrine değer kattıklarını belirterek şunları söyledi:
“Bir Fark Yaratsak Yeter Türkiye’ye Değer sloganı ile yürüttüğümüz çalışmalarımızla başta eğitim, spor ve çevre olmak üzere birçok alanda toplumsal gelişime destek veriyor, katkı sağlıyoruz. 81 ilde yürüttüğümüz kurumsal sosyal sorumluluk projelerimiz son iki yılda 50’ye yakın ödül aldı. Türk Telekom Okulları, Türk Telekom Internet Evleri, Türk Telekom Spor Okulları ve E-fatura Ormanları gibi ulusal çapta dev sosyal sorumluluk projelerimiz tüm hızıyla sürüyor.”
Toplantıda Türkiye’nin en değerli markası Türk Telekom’un adım adım küresel bir kimlik kazandığına dikkat çeken Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan da;
“Türk Telekom, Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi olarak, grup şirketleri ile birlikte teknoloji ve altyapıya sürekli yatırım yapıyor. 2010 yılının ilk 9 ayında yaptığımız yatırımlar 831 milyon TL’yi buldu. İngiltere’nin önde gelen marka değerleme şirketi Brand Finans’in yaptığı araştırmaya ilk kez geçen yıl katılmış, 1,6 milyar dolarlık marka değerimizle ilk sırada yer almıştık. Bu yıl başarımızı sürdürerek 1,7 milyar dolarlık marka değerimizle yine Türkiye’nin En Değerli Markası olduğumuzu ortaya koyduk. 2009 ve 2010 yıllarında olduğu gibi, gelecek yıllarda da markamızın adım adım küresel bir kimlik kazandığı dinamik bir sürecin tanıkları olacağımıza inanıyoruz” dedi.  
* Türk Telekom projeleri İstanbul 1. Bölge’de fark oluşturuyor
İstanbul 1 Bölge Müdürü Mehmet Beytur, bölgede gerçekleştirilen “Türkiye’ye Değer” Projelere ilişkin şunları söyledi:
“3 bin 396 arkadaşımızın çalıştığı İstanbul 1. Bölge kapsamındaki illerde, halen 36 ilçede toplam 44 internet evi faaliyet gösteriyor. Bu bölgede bugüne kadar 4 e-fatura ormanında 2.000 ağaç dikimi gerçekleştirdik. İstanbul 1. Bölge sınırları içindeki 1.863 okula Vitamin yazılımı bağışı yaptık. İstanbul’da bulunan Türk Telekom Bilişim Meslek Lisesi, 720 öğrenciye modern bir eğitim ortamı sunuyor”
Konuşmaların ardından karşılıklı sorulu cevaplı konuşmaya geçildi.
Soru sormak için söz alan Trakya Gazetesi Temsilcisi Çorlu ilçesinden geldiğini ve sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde Çorlu ilçesine yeterli yatırım yapılmadığı ve yapılması gerektiğini dile getirdi. “Cevaben Milli Eğitim Bakanlığı’nın gösterdiği yerlerde okul yapıldığını şayet Milli Eğitim Bakanlığı Çorlu’yu da listede gösterseydi burada da okul yapardık” denildi.
Ardından Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt’ta söz alarak;
“Bu güne kadar TELEKOM tüketiciye ulaşmakta genel olarak yaygın medyayı tercih etti, yerel basını ihmal etti. Oysa yerel basındaki TELEKOM reklamlarının daha etkin olacaktır” dedi. Cevaben söz alan Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan; “Bundan böyle bu öneriler göz önünde bulundurularak hareket edeceğiz. Yerel basınımızda Reklamlarımızı sık sık göreceksiniz” dedi.
Sohbet konuşmalarının ardından söz alan 1. Bölge Müdürü Mehmet Beydur; “Davetimize ilgi gösteren ve zorlu kış hava şartlarına rağmen aramızda bulunup bizlerle bu sohbet toplantısında olan değerli basın mensubu arkadaşlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Daha sonraki bilişim toplantılarını Trakya’nın değişik yerlerinde yapılacak” dedi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here