“Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin başı sağ olsun”

6
“Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin başı sağ olsun”

Saadet Partisi Kırklareli Il Başkanlığı, partinin Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Tokat’ın Reşadiye ilçesinde 7 askerimizin şehit olmasıyla sonuçlanan hain saldırıyla ilgili yazdığı başsağlığı mesajını yayımladı. Kurtulmuş, mesajında şu cümlere yer veriyor:

“Şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlere acil şifalar dilerim. Saldırının amacı, ülkemizin barış ve esenliğini sabote etmeye, huzur ve güvenliğini bozmaya yöneliktir.

Maalesef bir takım karanlık güçler, yıllardır ülkemiz üzerinde kirli ve alçak bir oyunu sürekli sahneye koymaktadır. Bu kirli oyunun tetikçiliğini ve taşeronluğunu ise uluslararası terör siyasetçilerinin direktif ve talimatlarıyla hareket eden terör örgütleri yapmaktadır. Ancak milletimiz sahip olduğu sağduyu ve tecrübe ile bu oyunları boşa çıkarmayı bilecektir. Özellikle son günlerde milletimizi birbirine düşürmeye, aramızdaki kardeşlik bağlarını bozmaya yönelik tahrik planları uygulanmaya çalışılmaktadır. 

Tokat’ın Reşadiye ilçesinde devriye görevi yaptıkları sırada, alçakça bir saldırı sonucu 7 askerimizin şehit olduğu ve üç askerimizin de yaralandığı haberini büyük bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum. Bu hain saldırıyı gerçekleştiren teröristleri bütün nefretimle lanetliyor, şehit olan askerlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Ailelerine, yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve milletimizin başı sağ olsun. Bu saldırının amacının ülkemizin barış ve esenliğini sabote etmeye, huzur ve güvenliğini bozmaya yönelik olduğu açıktır. Millet olarak bu alçak ve kirli oyuna karşı birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Inanıyorum ki bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Milletimiz sahip olduğu sağduyu ve tecrübe ile bu oyunları boşa çıkarmayı bilecektir. Bu alçak saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmeleri ve arkasındaki karanlık güçlerin deşifre edilmesi en büyük temennimizdir. 

Bir kez daha saldırıda hayatını kaybeden Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here