Türk Polis Teşkilatı 169. Gurur Yılı’nı kutladı

9
Akay; “Kırklareli’mizin huzur ve güvenliğinin devamı için çalışıyoruz”
* Türk Polis Teşkilatının Kuruluşu’nun 169. Kuruluş Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Vize İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası açılışı ile başlayan etkinler, Kırklareli Şehitliğinde Anma Etkinliği ve Hızırbey Camii’nde Mevlid-i Şerif’in okunması ile devam etti. 10 Nisan Perşembe günü ilk olarak Vilayet Meydanı’nda düzenlenen program ile devam eden etkinlikler Polis Evi’nde verilen kokteyle son buldu.
HABER MERKEZİ
Türk Polis Teşkilatı’nın 169. Kuruluş Yıldönümü değişik etkinliklerle kutladı.  Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de kutlanan Polis Haftası kapsamında İlimizde değiş etkinlikler düzenlendi. 10 Nisan Polis Haftası Etkinlikleri kapsamında ilk olarak 08 Nisan 2014 Salı günü Vize’de yeni yapılan Vize İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası’nın açılışı gerçekleştirildi. Etkinlikleri kapsamında Şehitler, Ebediyete intikal den gaziler için 09 Nisan Çarşamba günü 11.30’da Kırklareli Şehitliği’nde anma programı gerçekleştirildi. Aynı gün 12.30’da Kırklareli Hızırbey Camii’nde tüm Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okutuldu. 
* Akay; “169. Yılını coşku ve heyecanla, sizlerle birlikte kutlamaktan son derece mutlu ve onurluyum”
Türk Polis Teşkilatı’nın 169. Kuruluş Yıldönümü kapsamında Vilayet Meydanında tören düzenlendi. 10 Nisan 2014 Perşembe günü saat 10.00’daki Program İl Emniyet Müdürlüğü’nün Atatürk Anıtına Çelenk koyması ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay bir konuşma yaptı.
Akay konuşmasında şunları kaydetti; “Kamu kurum ve kuruşlarımızın değerli temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının kıymetli üyeleri, sevgili Kırklarelililer, aziz şehitlerimizin çok değerli aileleri, fedakar meslektaşlarım, değerli basın mensupları, 10 Nisan 1845 tarihinden günümüze kadar, gücünü yasalardan, desteğini halktan alan, ülkede birlik ve düzenin sürekli kılınması için fedakârca görev yapan, Türk polis teşkilatının kuruluşunun 169. Yılı’nı coşku ve heyecanla, sizlerle birlikte kutlamaktan son derece mutlu ve onurluyum. Türk Polis Teşkilatı, Anayasa ve Kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkelerine yürekten bağlı, sadece devletine ve milletine hizmet etmeyi şiar edinmiş, özgürlük ve güvenlik arasındaki hassas dengeyi koruyarak üstün bir hizmet anlayışıyla görevini fedakarca sürdürmektedir.
Kırklareli Emniyet Teşkilatı olarak ilimizin huzur ve güvenliğini sağlamak için büyük bir azimle, bizlerden beklenen hizmetin en iyisini verebilme gayreti içerisindeyiz. Çalışma arkadaşlarımla birlikte yorulmak nedir bilmeden; halkımıza cesur, kararlı, etkin ve kaliteli hizmetler vermeye devam edeceğiz. Suçun meydana gelmeden önlenmesinin her yönüyle milli kaynaklara, toplumsal barış ve huzura olan faydası değerlendirilerek bilimsel ve çağdaş metotların kullanıldığı projelerin faaliyete geçirilmesi ile suçlarla mücadelede önleme görevimizi büyük bir ihtimamla yerine getirerek Kırklareli’mizin huzur ve güvenliğinin devamı için azami gayret sarf etmekteyiz. Vatandaşlarına hizmeti kutsal bilen, eğitimin gücüne ve kaliteye inanan, kanunların verdiği yetkileri yerinde ve zamanında kullanan ve kendisini toplumun bir parçası olarak gören polislerimizle geleceğimizin daha huzurlu ve daha güvenli olacağına yürekten inanıyorum. İnsan üstü dayanıklılık ve çaba isteyen şerefli yurt görevinde gerçek mutluluğu ayrılmaz bir parçası olduğu milletin saadetinde bulmaktan başka mükafatı olmayan Türk Polisi, sevgi ve takdirlerini kendisinden esirgemediğiniz müddetçe kutsal emanetlerin şerefli bekçiliğini her geçen gün daha şevkle, yılmadan görev ifa ederek nice yıldönümlerini idrak edebilme haz ve mutluluğunu duyacaktır. Yüce milletimizin hakkı olan huzur ve sükunun sağlanmasında, kanun ve nizam hakimiyetinin gerçekleşmesinde, can, mal ve ırz emniyetinin temininde canı pahasına hizmet etmiş, bu büyük ve tarihi görevini yapma uğruna seve seve canlarını feda etmekten kaçınmamış aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize, malullerimize ve emeklilerimize şükranlarımı sunarken, tüm meslektaşlarımın ve cefakar eşlerinin ve çocuklarının kuruluş yıldönümünü kutluyor, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Bu mutlu günümüzü kutlamak amacıyla, törenimize teşrif ettiğiniz için bütün meslektaşlarım adına teşekkür eder hepinizi sevgi ve saygı ile selamlarım.” 
Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay’ın konuşmasının ardından Kutlama mesajları okundu. Vilayet Meydanı’ndaki programın sona ermensin ardından törene katılan Protokol Fevzi Çakmak Caddesi üzerinden vatandaşlara karanfil verilerek Polis Evine geçti. Polis Evinde Türk Polis Teşkilatı’nın 169’ncu Kuruluş Yıldönümü nedeniyle bir kokteyl verildi. 
Düzenlenen programlara; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli Vali Yardımcısı Hikmet Çakmak, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Mehmet Emin Akay, Kırklareli İl Jandarma Komutanı Kd. Alb. Ömer Lütfü Mor, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli Belediye Başkan Vekili Fettah Aygün, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, Kırklareli Genlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taner Özgüven, Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar, Kırklareli Müftüsü İsmail Bayrak, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Çağlayan Kamu Kurum ve Kuruluşların temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşların temsilcileri katıldı. (Kadir Sinici)
      
      
      .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here