“Türk Milleti’nin başı sağolsun”

14
“Türk Milleti’nin başı sağolsun”

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu Kırklareli Il Temsilcisi Göksal Çidem, Tokat’ta şehit düşen 7 askerimizle ilgili olarak bir basın açıklaması yayımladı. Çidem, açıklamasında şunları kaydetti:

“Tokat’ın Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyü yakınlarında devriye gezen askerlerimizin vatan hainleri tarafından pusuya düşürülmesi sonucu 7 askerimizin şehit olması, 3 askerimizin de yaralanmasıyla içimiz kan ağlıyor. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz ve lanetliyoruz. Şehitlerimize Tanrı’dan rahmet, Şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine, silah arkadaşlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralı gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

Türkiye’deki, emperyalistlerin işbirlikçisi bazı kuruluşlar (Siyasi partiler, dernekler, vakıflar, sendikalar) direkt yada en direkt bir biçimde terör suçlarını örtbas etmeye çalışmaktadır. Kan dökmeyi sadistçe bir haza dönüştüren, amacı korku ve dehşet yaratarak ülke bütünlüğünü zafiyete düşürmeye çalışan gözü dönmüş bir çapulcu sürüsündeki hainlerin, temel insan haklarından yararlanmalarını talep eden kişi veya kuruluşlara sesleniyoruz. Hainler için insan hakları havarisi kesilenler ve onların destekçileri, bulundukları safları ve pozisyonları yeniden gözden geçirmelidir.

Terörü sağcı, solcu, milliyetçi, muhafazakar, Islamcı diye ayırt etmeden, hatta mezhebine meşrebine etnik kökenine bakmadan, nereden gelirse gelsin ve kime yönelik olursa olsun, bir insanlık suçu sayma konusunda toplumun tüm kesimlerince ortak bir refleks gösterilmelidir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here