“Türk Milleti Büyük Önderini kıyamete kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir”

7
“Türk Milleti Büyük Önderini kıyamete kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir”

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Il Başkanı Yurdaer Ulus, Türkiye ve Kırklareli için büyük bir anlam taşıyan 10 Kasım dolayısıyla, bir mesaj yayımladı.

Ulus mesajında;

“Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 71. yıldönümüdür, bu münasebetle O’nu saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. 10 Kasımlar, Türk Milleti için Büyük Önderi anma günü olduğu kadar, sahip olduğumuz değerlerin farkına vararak, Cumhuriyete bağlılığımızdaki kararlılığı bir kez daha gösterme günüdür.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "En Büyük Eserim" dediği ve Türk Ulusu’na armağan ettiği ‘Cumhuriyet’e sahip çıkmak, O’nun bıraktığı bu mirası geleceğe ve daha yukarıya taşımak Millet olarak hepimizin ortak sorumluluğudur.

Türkiye Cumhuriyeti O’nun işaret ettiği yolda ilelebet yaşayacaktır. Türk Milleti Büyük Önderini kıyamete kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, vefatının 71.yıl dönümünde bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum” dedi.

Ak Parti Il Başkanı Yurdaer Ulus’tan Kurtuluş Günü mesajı;

Ulus, Kırklareli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü dolayısıyla da bir mesaj yayımladı. Il Başkanı Yurdaer Ulus mesajında şunları kaydetti;

“Türkiye Cumhuriyetinin bazı bölgelerin işgal eden düşman kuvvetlerinin Kırklareli’den kovulmasının bugün 87. yıldönümüdür. Bu gün ilimizde duyduğumuz huzur ve sevinç sonsuzdur. Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, vatanın işgal kuvvetlerinden kurtarılmasında canlarını severek feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin ruhları şad olsun.

Kırklareli’nin işgal kuvvetlerinden kurtulması bundan tam 87yıl önce bugün mümkün olmuştur. Atalarımız Bayrağımıza kanlarının rengini, Ay yıldızımıza kalplerinin aydınlığını veren şehit ve gazilerimiz bizlere onurlu bir yaşam armağan etmişlerdir. Bizlere büyük bir miras bırakmışlardır. Bu mirasın adı “Türkiye”dir. Bu mirası bırakanlar, batıl, doğulu, güneyli, kuzeyli tüm Türk balkınındır. Vatanımızı sevmek. Milli kültürümüzü korumaktır. Sevgiyi, hoşgörüyü vatan sevgisini, Millet sevgisini beyinlerimize iyice yerleştirerek 21. Asrın bilgi ve teknoloji asrı olduğunun bilinci ve sorumluluğunda olarak muasır milletler seviyesinin üstüne çıkmak hedefimiz olmalıdır. Bu konuda muhtaç olduğumuz Kudret damarlanmızdaki asil kanda mevcuttur. Bu duygu ve düşüncelerle tüm "hemşerilerimizin düşman işgalinden kurtuluşumuzun 87. yıl dönümünü kutluyor, saygılar sunuyorum."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here