Türk Kızılayı’na kan bağışları devam ediyor

4
“Kırklareli, Kan Bağışı konusunda çok duyarlı”
HABER MERKEZİ
Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi ile Lüleburgaz Kan Bağış Merkezi’nin işbirliği çerçevesinde Özel Fen Bilimleri Okulları Kırklareli Koleji ve Özel Fen Bilimleri Dershanesi’nde kan bağışlarını kabul etti.
Dr. Ahmet Sencer Erşen, kendini sağlıklı hisseden ve gönüllü olan herkesin kan bağışında bulunabileceğini söyledi.
Kırklareli halkının kan bağışı konusunda duyarlı olduğunu ifade eden Erşen, sağlıklı bir erkeğin yılda 4 kez, sağlıklı bir bayanın ise yılda 3 kez kan vermesi gerektiğini belirtti.
18-65 yaş arasındaki sağlıklı vatandaşların kan bağışında bulunabildiğini ifade eden Erşen;
“Lüleburgaz kan bağış merkezi olarak gönüllü kan bağışçılarından kan alıyoruz. Çalışmalarımız velilere, okuldaki öğretmenlere ve okul personeline yönelik. Saat 10.00 ila 12.00 arasında Özel Fen Bilimleri Okulları Kırklareli Koleji’nde, 13.00 ile 17.00 saatleri arasında ise Özel Fen Bilimleri Dershanesi’nde kan bağışlarını kabul ettik.
Kırklareli bünyesindeki halkın kan bağışı konusunda duyarlılığından çok memnunuz. Vatandaşların kan bağışı konusunda ilgi ve alakalarını temenni ediyoruz. Erkekler yılda 4 kez bayanlar ise kan ölçümlerine göre yılda 3 kez kan bağışında bulunabilirler. Kan bağışı hem manen hem de sağlık yönünden önemlidir. Her insanın vücudundaki kanın yenilenmesi lazım. Bu yenilemede ancak kan bağışı ile olabilir. Bunun dışında bir kişinin kan bağışında bulunması için 18-65 yaş arasında olması gerekiyor. Kendini sağlıklı hisseden ve gönüllü olan herkes kan bağışında bulunabilir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here