“Türk kelimesi Anayasa’dan çıkarılmak isteniyor”

18
Türk Sağlık-Sen Kırklareli Şubesi’nden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı’ndan destek isteme  ziyareti
HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı’nı 25 Şubat 2013 Pazartesi günü saat 15.00’te ziyaret eden Türk Sağlık Sen-Kırklareli Şube Başkanı Süleyman Koçarslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni; MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner ve Yönetim Kurulu Üyeleri ağırladı.
* “Burasının gerçek sahipleri bizleriz”
İsminin başında “Türk” kelimesi bulunan bir sendikanın böylesine anlamlı bir dönemde kendilerini ziyaret etmelerinden son derece memnun kaldıklarını belirten MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, Türkiye gündemini değerlendiren açıklamasında şunları kaydetti:
“Sizin sendikanızın isminin başında “Türk” olması hele bugünlerde “Türk” kelimesinin Anayasa’dan çıkarılması tartışmalarının yaşandığı bir dönemde böyle anlamlı bir ziyarette bulunmanız bizi son derece memnun etti.
BDP Milletvekili Sırrı Sakık geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, Rumeli-Balkan Türkleri’nin bölgemizde bir misafir gibi görüldüğünü ifade etti. Bizler Rumeli-Balkan Türkleri’nin burada temsilcileriyiz. Burasının gerçek sahipleri de bizleriz. Kurtuluş Savaşı’nın Kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Sayın Mustafa Kemal Atatürk’ün de bir Rumeli Çocuğu olduğunu hatırlatmak istiyorum. Bizim bölgemizden Vatan Haini çıkmıyor. Biz inanıyoruz ki; Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve AK Parti’ye oy veren vatandaşlarımızın ezici bir çoğunluğu “Türk Milliyetçisi”dir. “Türk Milliyetçiliği” de bu günlerde bir ırkçılık gibi algılandırılmak istenmektedir. “Türk Milliyetçiliği” hiçbir zaman ırkçı değildir. Bir medeniyetin adıdır. Mensup olmaktan gurur duyduğumuz Türk Milleti’nin Vatan ve Bayrak Sevgisi’dir. Biz böyle algılıyoruz. “Türk Milliyetçiliği eğer ırkçılık olsaydı; unutulmamalıdır ki 600 sene Balkanları Osmanlı idare etmiştir.  Orada ne Bulgaristan diye, ne Yunanistan diye bir ülke kalırdı. Hepsi asimile edilirdi. 
* “Terörle müzakere yapılmaz, mücadele yapılır”
Bu günlerde bir de İmralı Görüşmeleri gündemde yer almaktadır. Biz işin başından beri söylüyoruz; Terörle müzakere yapılmaz, mücadele yapılır. Terörle mücadele yapmadan bitme noktasına getirilen bir terör örgütü bugün maalesef muhatap alınmakta, heyetler gönderilmekte ve neyin pazarlığı yapıldığı da halkımızdan ve bizlerden saklanmaktadır. Bunu da birileri bizlere ifade etmek mecburiyetindedir. Silah bırakılsın ama ilk önce bu katiller hukuk önünde yaptıklarının hesabını versinler. Bunun yanındayız. Ama neyin karşısında silah bırakılması isteniyor. Anayasa’dan “Türk” kelimesinin çıkarılması mı? İki bayraklı bir ülke mi? Bunları bilemiyoruz. Mutlaka bunların cevabının bulunması ve halkla paylaşılması lazım. Yapılan görüşmeleri endişe ile izliyoruz. Anaya yapma sürecinde “Türklüğün”, “Türk” kelimesinin nasıl çıkarılacağının hesapları yapılmaktadır. Bizi de bu son derece üzmektedir.  Biz de Türk Milliyetçileri olarak ve onun temsilcisi olan Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında her zaman fikrimizi savunmaya devam edeceğiz. Dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz. Türk Milleti’nin ferdi olmaktan da son derece gurur duyuyoruz. “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyoruz.” 
* “Devlet bize %4 zam verilirken, %5 Gelir Vergisi kesiyor”
Türk Sağlık-Sen Kırklareli Şube Başkanı Süleyman Koçarslan’da her alanda olduğu gibi sağlık alanında da köklü değişikliklerin yapıldığını bu değişikliklerin emekli olan sağlık çalışanlarının durumlarının kötüleşmesine neden olduğunu belirterek, bu duruma karşı başlattıkları çalışmalarına MHP’den de destek istediklerini belirterek şunları kaydetti:  
“Her kurumda olduğu gibi sağlıkta da büyük değişimler yapılıyor. Hastane Birlikleri, Halk Sağlığı Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü diye 3’e bölündü. Bu sistemde bizim Döner Sermaye Komisyonu’ndan aldığımız Döner Sermaye Haklarımızdan Gelir Vergisi kesiliyor. Bu durumdan da bizler mağdur oluyoruz. Devlet bize %4 zam verilirken, %5 Gelir Vergisi kesiyor. Yapılan bu zamlardan hiçbir gelir elde edemiyoruz. Emekli Sandığı’na Döner Sermaye’den aldığımız ödenekler emekli olduğumuz zaman kesiliyor. Bugün döner sermaye payı ile birlikte 2 bin 500 TL maaşı olan bir çalışanın emekli olduğunda maaşı bin 250 TL civarında oluyor. Buda bizim için büyük kayıplara neden oluyor. Emekli olunca yaşantının ne kadar zorlaşacağını şimdiden düşünür hale geldik.  Bunun için Sivil Toplum Örgütleri olarak siyasi partilerimizin desteklerini almak için bu ziyareti gerçekleştirdik. Bu konu ile ilgili hazırladığımız raporumuzu sizlere sunacağız. Bu konuda büyük bir ses getirmek istiyoruz. Sizlerden de bu konuda desteklerinizi bekliyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız ile birilerini uyarırız.” 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek destek isteyin Türk Sağlık-Sen Kırklareli Şube Başkanı Süleyman Koçarslan, sağlık çalışanlarının sorunları ile ilgili olarak hazırladıkları raporu MHP Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan’a verdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here