Türk Hava Yolları Futbol Takımı Kırklareli’nde hazırlık maçı yaptı

8
Türk Hava Yolları Futbol Takımı Kırklareli’nde hazırlık maçı yaptı

Bulgaristan’daki Futbol Turnuvasına katılacak olan THY futbol takımı Kırklareli’nde hazrlık maçı yaptı.

Bulgaristan’da düzenlenecek olan 97-98-99-2000 doğumlu futbol turnuvasına Türkiye’den Türk Hava Yolları futbol takımı katılacak. Bulgaristan’ın Carnevo Merez takımının düzenlediği özel bir turnuvaya katılacak olan Türk Hava Yolları futbol takımı Kırklarelispor ile geçtiğimiz Cuma günü Hazırlık maçları yapıp Bulgaristan’ a geçti. Kırklarelispor ile iki hazırlık maçı yapan Türk Hava Yolları Futbol takımı, Bulgaristan’ da düzenlenecek olan turnuva öncesi son hazırlık maçını yapmış oldu. Ilk maç 1997 ve 1998 doğumlulardan oluşan maçta sahaya 8’er kişi çıktı.

Bu maç Kırklareli Atatürk Stadyumunda yarı sahada 30’ar dakikalardan oluşan iki devreli oynandı ve Kırklarelispor ‘un minikleri bu maçı 2-0 kazandı. Diğer maç Kırklareli Sentetik çim sahasında tam saha olarak 25’er dakikadan oluşan iki devreli oynandı. Bu maçta 1999 ve 2000 doğumlular karşı karşıya geldi. Kırklarelispor Türk Hava Yolları futbol takımını bu maçta da 1-0 yenerek iki hazırlık maçından da galibiyetle ayrıldı.

Maçtan sonra Türk Hava Yolları futbol takımının Teknik Direktörü Salih Erdoğan gazetemize açıklamalarda bulunarak şunları söyledi; " Bulgaristan’da düzenlen özel turnuvaya Türkiye’yi temsilen gidiyoruz. Alt yapıya çok önem veriyoruz. Bulgaristan’dan düzenlenen turnuvanın amacı fiziksel olarak çocuklarımızı eğitmek ve tecrübe kazandırmak. Türk Hava Yolları futbol takımı alt yapıya çok önem veren bir kulüp. Çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerine de çok önem veriyoruz. Devamlı okulları ile irtibat halindeyiz. Onlara sosyal faaliyetleri ve eğitimleriyle ilgili gelecek hazırlamayı planlıyoruz. Her ikisinide yürütebilecek durumdayız. Futbolcularımızın her zaman arkasındayız. Aile desteği de çok önemli. Aileleri de bizi ve çocuklarını çok destekliyorlar. Onlara güzel bir gelecek hazırlamak hepimizin görevi." Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.