Türk Bayrağı ve AA logolu flamayla gösteri uçuşu

16
Tekirdağ Doğa Sporları ve Havacılık Kulübü üyeleri, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 90. yılı dolayısıyla Tekirdağ semalarında Türk bayrağı ve AA logolu flamayla gösteri uçuşu yaptı.

 


46. Tekirdağ Kiraz Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen gösteri uçuşunda, Kulüp üyesi Arslan Hamza Algül, Kulüp Başkanı Kadir Aksoy’un denetiminde, Gazioğlu köyü merasındaki hazırlık çalışmalarının ardından paramotor ile havalandı.
Gökyüzünde, AA’nın 90. yıl flaması ve Türk bayrağını açan Algül’ün, Tekirdağ sahili ve şehir merkezi üzerinde gerçekleştirdiği uçuşu beğeniyle izlendi.
Kulüp Başkanı Kadir Aksoy, yaptığı açıklamasında Atatürk’ün kurduğu Anadolu Ajansının 90. yaşında böyle bir etkinlikte yer almaktan mutluluk duyduklarını söyledi.
Tarafsız habercilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Anadolu Ajansının, haberde güvenin simgesi olduğunu vurgulayan Aksoy, ”Anadolu Ajansının 90. yıl kutlamalarına biz de kulüp olarak böyle destek vermek istedik. Ajansa çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Uçuşu gerçekleştiren Arslan Hamza Algül de çok zevkli bir uçuş gerçekleştirdiğini belirtti. AA flaması ile Türk bayrağını gökyüzüde dalgalandırmaktan gurur duyduğunu belirten Algül, ”46. Tekirdağ Kiraz Festivali’nde bu etkinliği gerçekleştirmemiz daha anlamlı oldu. Böylece daha büyük bir kitlenin bizi izlemesini sağladık” dedi. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.