Turizm masaya yatırıldı

2
15-22 Nisan 2015 tarihleri arasında kutlanmakta olan “39. Turizm Haftası” Etkinlikleri devam ediyor. Etkinliklerin 2. gününde Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi Salonu’nda “Trakya’nın Turizm Potansiyeli” konulu panel düzenlendi. 
HABER MERKEZİ 
15-22 Nisan 2015 tarihleri arasında kutlanmakta olan “39. Turizm Haftası” Etkinlikleri devam ediyor. Etkinliklerin 2. gününde Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi Salonu’nda “Trakya’nın Turizm Potansiyeli” konulu panel düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Necmi Asan Panelin açılış konuşmasını yaptı. 
* Turizm’in tanıtılmaya ihtiyacı var
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Trakya Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Orhan Cebi, Nişikli Turizm Sey. Ac. Gülşah Boyer, Trakya Turizm Derneği Ali Korur, Yrd. Doç. Dr. Kaplan Uğurlu, Royal Bilgiç Otel Sedat Bilgiç’in konuşmacı olarak katıldığı panelde ilk olarak Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu konuştu. Kesimoğlu burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “Turizm çok önemli bir sektör, bacasız sanayi. Ancak tanıtıma ihtiyacımız var, çeşitlendirmeye, zaman içersine yaymaya ihtiyacımız var. Turizm denilince akla kum, deniz ve güneş gelir. Oysa dört mevsim 12 ay bütün Türkiye anlayışı ile hareket etmek lazım. Hale Kırıkkale ile karıştırılan bir ilin Kırıklareli’nin Belediye Başkanı olarak düşüncelerimi paylaşayım. Zaman içerisinde bizim etkinliklerimizle, Turizme sahip çıkarak artık bu karşıma ortadan kalkacak.” 
“39. Turizm Haftası” Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Trakya’nın Turizm Potansiyeli” konulu Panel’in ardından Turizm Fakültesi Öğrencileri Dans Gösterisi, Turizm Fakültesi Öğrencileri Konseri ve Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü Yöresel Şarkı ve Türkü Konseri verildi. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.