Turizm cenneti İğneada’da köpekler yollarda cirit atıyor

8
Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada Beldesi Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahip durumda bulunuyor. Yaz sezonu boyunca onbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan İğneada Beldesi’nde köpekler yollarda cirit atıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada Beldesi yaz sezonu boyunca onbinlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Bünyesinde barındırdığı sahil şeridi uzunluğu ile Türkiye’de ilk sıra yer alan İğneada Beldesi orman ve deniz arasında kalan tam anlamı ile Turizm Cenneti bir yer konumunda bulunuyor.
Ancak her dönem olduğu gibi bu dönemde İğneada Beldesi’ne tatil yapmaya gidenler yollarda başıboş olarak dolaşan köpek çetelerinden şikayetçiler. Beldenin her köşesinden aniden başıboş köpeklerin önlerine çıktığını belirten tatilciler zaman zamanda köpeklerin saldırılarına maruz kaldıklarını ifade ediyorlar.
Beldenin en işlek meydanlarında dahi mesken tutan bu başıboş köpekler dolayısıyla sahil kenarına ve eğlence mekanlarına inmeye korktuklarını belirten tatilciler yetkililerden bu duruma bir an evvel çözüm bulmalarını istiyorlar. (s) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here