Turhan Altıntel, Milletvekili Adaylığı için görevinden istifa etti

11
* Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Turhan Altıntel, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Aday olmak için görevinden istifa etti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Turhan Altıntel, 12 Haziran 2011 Pazar günü yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Adayı olmak için görevinden istifa etti.
11 Mart 2011 Cuma günü saat 14.00’te Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenleyen Altıntel, Kırklareli’ne en güzel hizmetleri vermek için siyasete atılarak Milletvekili Aday Adayı olduğunu belirterek şunları kaydetti:
“3 dönemdir yapmış olduğum Kırklareli Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden istifa ettim. Allah kısmet ederse, arkadaşlarımızın ve ailemizin teveccühü ile 14 Mart 2011 Pazartesi günü saat 15.00’da parti binasında AK parti’den Milletvekili Aday Adaylığımı açıklayacağım.
Bu kararı verirken şöyle bir ilkeden hareket ettim. Bu yaşımıza kadar sosyal alanda çeşitli derneklerde ve sivil örgütlerde görev aldık. Bu sivil örgütlerde görev aldıktan sonra siyasi bakımdan da bunu taçlandırmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi insanın en hayırlısı insana en hayırlı olandır. Bu düşünceden hareket ederek siyasi bakımdan taçlandırdığımız zaman Kırklareli’ne daha güzel hizmet vermek düşüncesindeyiz.
Çünkü siyasi nokta hizmette en son noktadır. Siyasi örgütler belirli bir noktaya kadar hizmet üretiyorlar. Belirli bir noktaya kadar faydalı oluyorlar. Ama ondan sonra Kırklareli’nin büyümesi ile ilgili gelecekle ilgili yatırımla ilgili bütün her şeyle ilgili de siyasiler karar veriyor.
Bizlerde daha evvel Merkez Sağ’da aile olarak görev aldığımız zamanlar oldu. Aile olarak sağ parti düşüncesinde bir insanız. Dolayısıyla AK Parti’nin 2002 yılından bu güne kadar yapmış oldukları hizmetlerden, istikrar ve güvenden, bundan sonrada bunları yapacağı ümidi ile birlikte Aday Adaylığına soyunduk. Aday adaylığı bir kısmettir. Aday adaylığına soyunurken; Borsamızın, Meclisimizin ve Odalar Birliği Başkanının ve üst yönetiminin bazı telkin ve tavsiyeleri doğrultusunda aday adayı olduk. Artık taktik AK Parti üst yönetiminin takdiridir.
Bilindiği üzere Başbakanımızın açıkladığı gibi çeşitli kriterlerden geçildikten sonra sıralamalar yapılıyor.    
Birinci kriter; tanılırlığı, sevilerliği ve il ve ilçe teşkilatlarındaki tahammül yoklaması. İkinci olarak bölgede anket yapıyorlar. Üçüncü olarak da Genel Merkeze çağırıyorlar. Orada da bir imtihandan geçiriyorlar. Böyle bir değerlendirme yapılıyor. Bütün bunlardan sonra Üst Kurula geliyor. Burada da Başbakan gerek duyarsa tekrardan anket yaptırıyor. Dolayısıyla ona göre karar veriyor.
Referandum’da Kırklareli olarak aldığımız neticeler ortada. Trakya ve Ege’de Başbakanımız özellikle daha zayıf olduğu için bu bölgelerde dengeyi muhafazakar ve liberal kesimi dengeleyecek ve bu dengeyi tutabilecek potansiyeli olan insanlara teveccüh gösterecektir diye düşünüyorum. Biz elimizden geleni yapacağız takdir onların. Burada sıra önemli değil, 1’de, 2’de, 3’de olsa biz buna gönül ve karar verdiysek 24 saat hizmete ve çalışmaya varız.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here