Turabi Kayan’dan Videolu Tanıtım Toplantısı

9
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz Belediye Başkan Aday Adayı Turabi Kayan yapacaklarını videolu toplantı ile açıkladı.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz Belediye Başkan Aday Adayı Turabi Kayan yapacaklarını videolu toplantı ile açıkladı.
Halka ve partililerine dönük toplantılarına devam eden  Kayan, Lüleburgaz ile ilgili projelerini nasıl hayata geçireceklerini anlattı. Lüleburgaz’ın en büyük sorunlarından birinin trafik ve otopark sorunu olduğunu dile getirdi. Lüleburgaz trafiğinin daha akıcı olabilmesi için Murat Hüdavendigar Caddesi’ne bat-çık’ların yapılacağını, karayolları ile işbirliği yapılarak Lüleburgaz çevre yolunun kesinlikle yapılacağını vurguladı. Lüleburgaz Deresi’nin bugünkü durumunun içler acısı olduğunu belirten Kayan, Devlet Su İşleri ile işbirliği yapılarak dere kenarında turizme dönük düzenlemeler yapacağını, yapılacak bu düzenlemelerin dere, Yılmaz ve Yıldırım Mahalleleri’ne olumlu yansıyacağının müjdesini verdi.
Lüleburgaz’daki Çifte Hamamlı Sokollu Külliyesi’nin Sinan’ın en büyük eserlerinden birisi olduğuna işaret eden Kayan, bu külliyelerin toplam 7 tane olduğunu, 4 tanesinin ülkemiz topraklarının dışında kaldığını, ülkemiz topraklarında kalan 1 tanesinin de ilçemizde olduğunu ve bunun çok önem arz ettiğini belirtti. Kendisinin de mimar olduğunu belirten Kayan, yetkilendirildiği takdirde külliyenin tamamının aslına uygun olarak inşa edileceğini sözlerine ekledi.
Devletin kurumları ile kavga etmenin hiç kimseye yarar sağlamayacağını, kavgalı durumların projeleri engelleyebileceğine değinen Kayan; “Biz herkesle barışık, birlik ve dayanışmayı öne çıkaran bir anlayışa sahibiz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here