Türabi Kayan “Rahatsız edilmek için adayım”

56
CHP Lüleburgaz Eski İlçe Başkanı Türabi Kayan
HABER MERKEZİ
CHP Lüleburgaz Eski İlçe Başkanı Türabi Kayan, Bir cenaze töreni sonrası CHP Babaeski İlçe Binasını ziyaret etti.
CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca’nın da bulunduğu ziyarete Köşe yazarımız Özkan Başaran da katıldı.
Köşe yazarımız Özkan Başaran’ın yönelttiği “ Başkanım önümüzdeki seçimlerde Milletvekili Aday Adayı olacağınız söyleniyor, daha önceki seçimlerde de, CHP listelerinde 3’üncü sıra Adayı olmuştunuz. Aday olmak istemenizin emel sebepleri nelerdir? Şeklindeki soruyu Türabi Kayan şöyle cevapladı; “Ben bir misyonun adayıyım. Ezilenlerin, emekçilerin, garibanların ve kendini dışlanmış hissedenlerin adayıyım. Kralların Adayı değilim. 
Özkan Başaran; “Yani bir anlamda  Kralların değil, kölelerin adayısınız. Peki “Krallar” demekle kimleri kastediyorsunuz?” sorusuna Türabi Kayan şöyle cevap verdi; “Benim partimin insanları kimlerin Kralların adayı, kimlerin kölelerin adayı olduğunu çok iyi bilir.
Bazı partili arkadaşlarım beni telefonla aradığı zaman rahatsız etmiyorum değil mi? Diyerek sözlerine başlıyorlar. Ben de onlara “Özellikle rahatsız edilmek için adayım” diyorum.
CHP Babaeski İlçe Binası’ndaki ziyaretinden sonra Gazi Kemal Mahallesi’ndeki  Cafe Selo’daki partilileriyle bir araya gelen Türabi Kayan, bir düğün törenine katılmak üzere Lüleburgaz’a gitti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here