Turabi Kayan esnaf, dernek ve sendika ziyaretlerine devam ediyor

6
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz Belediye Başkanı Aday Adayı Turabi Kayan, eski Edirne Caddesi’ndeki esnaf  ziyaretlerinde, AK Parti iktidarının esnafı zor duruma düşürdüğünü düşük taban fiyat……
HABER MERKEZİ 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz Belediye Başkanı Aday Adayı Turabi Kayan, eski Edirne Caddesi’ndeki esnaf  ziyaretlerinde, AK Parti iktidarının esnafı zor duruma düşürdüğünü düşük taban fiyat politikaları sonucu köylünün kente inip alışveriş etme imkanının kalmadığını söyledi. memur ve işçi kesiminin de geçim sıkıntısı yaşadığını belirten Kayan, CHP iktidarında emeğe ve halka dönük politikalarını yaşama geçireceklerini vurguladı.
Lüleburgaz Engelliler Derneği ziyaretinde sosyal belediyeciliğin önemine değinen Kayan, yetkilendirildiği takdirde, engellilere dönük projelerini dernek yetkililerinin görüş ve önerilerini dikkate alarak gerçekleştireceklerinin altını çizdi.
DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ziyaretin de emek dünyasının sorunlarını dinleyen Kayan, Kıdem Tazminatları’na dokunmanın işçi kesimini sıkıntıya sokacağını kazanılmış hakları yok etmeye yönelik anlayışların karşısında olduğunu sözlerine ekledi.
Çalışanların yeterli ücreti alamadığı bir ülkede toplumun mutlu olamayacağını belirten Kayan, yaşamı boyunca emeğe yakın durduğunu, kendisinin de halen çiftçilik yaptığını, emek dünyası ile her zaman ilişkide olduğunu söyledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here