TSD Kırklareli Şubesi’nden Babaeski çıkartması

4
Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi’nin yeni yönetimi Babaeski ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunarak, devam etmekte olan Kapak Toplama Kampanyası’na destek ararken, derneğin faaliyetleri hakkında da tanıtımlarda bulundular.
HABER MERKEZİ
3 Nisan 2011 günü yapılan 3. Olağan Genel kurul Toplantısı’nda Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şube Yönetimi’ne yeni seçilen Başkan Arif Uzunoğlu, Başkan Yardımcısı Mehmet Özbilen, Şube Sekreteri Ercan Dinkler, Mali Sekreter Behice Köseoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Göksal Çidem Kırklareli’nin Babaeski ilçesine adeta çıkartma yaptılar.
TSD Kırklareli Şubesi yöneticileri yaptıkları bu ziyaretlerinde halen devam etmekte olan Kapak Toplama Kampanyası’na katkıda bulunan Babaeski Bizim Dershane ve Babaeski Atatürk İlköğretim Okulu’nu ziyaret ederek toplanan kapakları aldılar. Üyeler daha sonra TMO Babaeski Ajansı Müdürü Cavit Kırçiçek, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ve Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ı da makamında ziyaret ederek; hem Kapak Toplama Kampanyası’na hem de derneğin Babaeski’de özürlülere yönelik olarak yapmak istedikleri faaliyetlere destek istediler.
* “Böylesine önemli bir kampanyaya desteğimiz sürecek”
TSD Kırklareli Şube Yöneticileri Babaeski çıkartmasının ilk ayağında Babaeski Bizim Dershanesi’ni ziyaret ettiler. Dershane sahiplerinden ve aynı zamanda dershane müdürü de olan Besim Çalışkan ile görüşen Şube Başkanı Uzunoğlu, derneğin faaliyetleri ve düzenlenen Kapak Toplama Kampanyası hakkında bilgiler verdi.
Dershane Müdürü Çalışkan’da kampanyanın düzenlenmeye başladığı ilk günden itibaren dershane yöneticileri, öğretmenleri ve öğrencileri olarak bu kampanyaya destek olabilmek için kapak topladıklarını ifade etti. Böylesine önemli bir sosyal proje içerisinde yer almaktan son derece memnun olduğunu belirten Müdür Çalışkan toplanan kapakları yöneticileri emanet etti.
* “Özürlüler için bir şey yapmaktan mutluyuz” 
Babaeski Bizim Dershane ziyaretinin ardından Babaeski Atatürk İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden yöneticileri burada Okul Müdürü Mehmet Korkmaz, öğretmenler ve öğrenciler karşıladı. Okul Müdürü Korkmaz TSD Kırklareli Şubesi tarafından başlatılan bu anlamlı kampanyaya okul olarak destek vermekten son derece memnun olduklarını belirterek, öğrencilerin böyle bir kampanyada yer alarak özürlüler için bir şeyler yapmış olmanın sevincini yaşadıklarını dile getirdi. Müdür Korkmaz toplanan kapakları yöneticileri teslim etti.
* “Bizde bu kampanyaya dahil olmak isteriz”
TSD Kırklareli Şube Yöneticileri Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Babaeski Ajansı Müdürü Cavit Kırçiçek’i de ziyaret etti. Şube Başkanı Uzunoğlu, Müdür Kırçiçek’e devam etmekte olan Kapak Toplama Kampanyası ve derneğin yaptığı faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Müdür Kırçiçek’te TMO olarak ürün alım sezonunda Ajans binasının yan tarafına Kapak Toplama Kutusu koyarak bu kampanyaya destek olmak istediklerini ifade etti. 
* “Şehrimizi özürlülerin rahatça dolaşacağı hale getiremedik” 
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’yı makamında ziyaret eden TSD Kırklareli Şube yöneticileri, Babaeski’de yaşamakta olan özürlülerin rahat bir şekilde gezebilmeleri için gerek binalarda ve gerekse yollarda düzenlemeler yapılması gerektiğini ifade ettiler.
Başkan Hacı’da Babaeski’yi özürlülerin rahatça dalaşabileceği bir şehir haline getiremediklerini ancak 2012 yılına kadar tüm belediyelerin gerekli düzenlemeleri yapması gerektiğini söyledi. Hacı sadece yasaların çıkarılmasının yeterli olmadığını devlet tarafından, yapılacak olan bu çalışmalar için gerekli ödeneklerinde ayarlanması gerektiğini ifade etti. Bu çalışmaların Avrupa ülkelerinde yıllar öncesinde tamamlandığını, özürlülerin gerek binalarda ve gerekse de yollarda rahatlıkla kimseye muhtaç olmadan seyahat edebildiğini belirten Hacı, Türkiye’de bu konunun öneminin son yıllarda anlaşıldığını ve kısa sürede bu çalışmaların yapılmasının istendiğini belirterek Belediye olarak her türlü çalışmaya destek vermeye hazır olduğunu dile getirdi.
* “Her türlü desteği vermeye hazırız”
TSD Kırklareli Şube yöneticileri Babaeski çıkartmasının son ayağında Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan’ı makamında ziyaret ettiler. Kaymakam Alkan tarafından çok sıcak bir ortamda karşılanan yöneticiler, Kapak Toplama Kampanyası ve Babaeski’de özürlüler için yapmak istedikleri faaliyetler hakkında bilgiler vererek desteklerini istediler. 
Kaymakam Alkan, yöneticilerin Babaeski’de İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde özürlülerin katılacağı “Bilgisayar Kursu” açma taleplerini memnuniyetle karşılayarak, bu kursun haricinde ilçede açılmak istenen her türlü kursa Kaymakamlık olarak gerekli destekleri verebileceklerini ifade etti. Alkan bunun yanında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Gelir Getirici Krediler verildiğini, elinde sanatı olan özürlülerinde 7 sene geri ödemesiz bu kredilerden faydalanarak bir işyeri sahibi olabileceğini ifade etti. (s)     
  
 
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.