TRSM’de sergi vardı

9
4 ayda yapılan çalışmalar görülmeye değerdi..
* Kırklareli Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyette bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde, hastaların 4 ay boyunca yaptıkları çalışmalar sergilendi. Büyük ilgi gördü.
Şenol Goncagül
Özel Haber
Kırklareli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği binası içerisinde ve devlet hastanesi bünyesinde  hizmet veren Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM)’de sergi heyecanı vardı.
* 4 aylık çalışmalar büyük ilgi gördü
4 aylık bir süre zarfında, merkezde tedavi gören hastalar tarafından hazırlanan el emeği göz nuru eserler, 22 mayıs günü teşhire açılarak, bir gün süre ile açık kaldı. Sergi açılışına; hastane yönetimi, TRSM yönetici ve personeli, hastalar ve hasta yakınları katıldılar.
* Dr. Ruşen Coşkuner; “Desteğimiz sürecek”
Kırklareli Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Ruşen Çoşkuner, sergi açılışında şu bilgileri aktardı:
“TRSM’den faydalanan vatandaşlarımıza hizmetin en güzelini sunmak bizler için son derece önemlidir. Bu nedenle hiç bir maddi fedakarlıktan kaçınmayarak bu merkezlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Amacımız hastanemizin sunduğu bu imkandan sıkıntı çeken tüm vatandaşlarımızın yararlanmasıdır. TRSM’den faydalanan vatandaşlarımıza hizmetin en güzelini sunmak bizler için son derece önemlidir.Bu nedenle hiç bir maddi fedakarlıktan kaçınmayarak bu merkezlerimizi desteklemeye devam edeceğiz.Amacımız hastanemizin sunduğu bu imkandan sıkıntı çeken tüm vatandaşlarımızın yararlanmasıdır.”
* Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) nedir?
Ruhsal problem yaşayan hastalara, toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde psikososyal destek hizmeti veren,
Hastaların takip ve tedavilerin yapılmasını sağlayan, Gerektiğinde evde takip, tedavi ve hasta-aile eğitimi yapan, Etkin ve ulaşılabilir bir hizmetin sunan merkezdir.
* TRSM’de verilen hizmetler nelerdir?
Bireysel danışmanlık hizmetleri, Grup psikoterapileri, Psikososyal beceri eğitimi, Resim terapisi, müzik terapisi gibi sanatsal etkinlikler.. Öğle yemeği, Film gösterimi, Hobi bahçesi gibi vs. hizmetler. Hasta ve yakınlarından bu hizmetler karşılığında herhangi bir ücret talebinde bulunulmamaktadır.
 * Kimler TRSM hizmetlerinden yararlanabilir?
Sürekli ruhsal hastalığı olan ve tedavi alan hastalar (şizofreni, psikotik bozukluk tanısı alanlar), Hastanede tedavisi tamamlanan ve TRSM’den hizmet alması uygun olan hastalar, Kendiliğinden veya aileleri tarafından getirilen hastalar, Geçmişteki hastane kayıtlarına bağlı olarak yapılan ev ziyaretlerinde tespiti yapılan hastalar, Hekimlerin poliklinikleri esnasında tespit ettikleri uygun hastalar, Hastanede bulunan TRSM polikliniğinde ilgili psikiyatri uzmanınca değerlendirildikten sonra sağlık kurulu raporu ile merkezimizde takip altına alınmaktadırlar.
* Dr. Ruşen Coşkuner’den mesaj
“TRSM’den faydalanan vatandaşlarımıza hizmetin en güzelini sunmak bizler için son derece önemlidir. Bu nedenle hiç bir maddi fedakarlıktan kaçınmayarak bu merkezlerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Amacımız hastanemizin sunduğu bu imkandan sıkıntı çeken tüm vatandaşlarımızın yararlanmasıdır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.