“Tren İstasyonlarının olumsuz görüntüleri ortadan kaldırılmalıdır”

16
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Pehlivanköy İl Genel Meclisi Üyesi A. Kamuran Koçyiğit dün gazetemizi ziyaret etti.


HABER MERKEZİ
Gazetemiz muhabiri Savaş Eskici ile görüşen Koçyiğit, Edirne’den İstanbul’a kadar uzanan tren güzergahı üzerinde kullanılmayan 11 adet İstasyonundaki olumsuz görüntülerin ortadan kaldırılması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:
“Edirne’den trene binip İstanbul’a gidinceye kadar trenimiz irili ufaklı 35 adet durak ve istasyonda durmaktadır. Ancak 1997 yılından itibaren geçilen yeni uygulama sonucunda bu güzergah üzerinde bulunan Tayya Kadın, Abalar, Kırcasalih, Kabakça, Kurfallı, Sinekli, Çayırdere, Velimeşe, Balabanlı, Seyidler ve Büyükmandıra’dan oluşan 11 adet istasyon devre dışı bırakılmış ve anılan bu yerler herhangi bir hizmete gerek kalmadığından geçen zaman içerisinde yıkılmaya yüz tutmuştur.
Anılan güzergah üzerinde Avrupa Expresi her gün bir gidiş bir geliş olmak üzere seyrü seferine devam etmektedir. Turistleri taşıyan bu trenin yıkık ve viran görüntüleri izlemeleri hakkımızdaki olumsuz intibalara neden olabileceği dikkate alınarak ilgililerin basit gibi görünen bu konuyu dikkate alarak bu olumsuz görüntülerin bir an önce ortadan kaldırılması yönünde gerekli tedbirleri almaları yerinde olacaktır.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here