TREDAŞ’ta Mobil Trafo Merkezi ile Kesintisiz Enerji Dönemi Lüleburgaz’da başladı

11
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), bünyesine kattığı bir adet tam donanımlı..
HABER MERKEZİ
Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ), bünyesine kattığı bir adet tam donanımlı Mobil Orta Gerilim ve Alçak Gerilim Dağıtım Trafo Merkezi ile kısa zaman içinde arızalara müdahale ederek, bölgelerin enerji ihtiyaçlarını karşılıyor.
TREDAŞ İşletme Bakım Müdürü Bülent Bakırcıoğlu, yaptığı açıklamasında, Mobil Trafo Merkezleri’nin en önemli özelliğinin bir Trafo Merkezi’nde bulunması gereken tüm ekipmanı bünyesinde bulundurması ve çok kısa bir zaman içerisinde değişik yerlerde bulundurulabilmesi olduğunu söyledi.
Bakırcıoğlu, şöyle konuştu:
“Mobil Trafoların en önemli kullanım alanları ise doğal afetler nedeniyle zarar gören dağıtım sistemine en kısa sürede enerji vermek, küçük şantiyelerin enerji ihtiyacını geçici olarak çözmek, trafo binası yenileme çalışmalarımızda bölgenin elektriksiz kalmaması için kesintiden etkilenecek yerleri mobil trafo ile enerjilendirmek şeklinde sıralayabiliriz.”
* Mobil Trafo İlk Kez Lüleburgaz’da Kullanıldı
TREDAŞ Mobil Trafo Merkezi, ilk olarak Ağustos ayı içinde 2014 yılı tesis yatırımları kapsamında bir trafo binasının yıkılarak yeniden tesis edilmesi işinde Lüleburgaz’da kullanıldı. Mobil Trafo Merkezi sayesinde yapılan kesintiden, Lüleburgaz’ın İstiklal Mahallesi, Belediye Su Pompaları ile Lüleburgaz Teknik Meslek Lisesi ve lojmanı etkilenmemiş olup bu yerlerin elektriği halen mobil trafo merkezinden sağlanıyor.
Bülent Bakırcıoğlu, 2014 yılı içinde 4 yeni Mobil Trafo Merkezi’ni daha TREDAŞ bünyesine kazandıracaklarını belirterek, Trakya Bölgesi’nde kesintisiz enerji için toplam 5 Mobil Trafo ile hizmet vereceklerini kaydetti.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here