Trakya’nın “ Taekwondo Şampiyonu” Kırklareli Gençlikspor oldu

16
* Ahmetbey Belediyesi’nin organize ettiği “Trakya Taekwondo Şampiyonası”nın Şampiyonu Kırklareli Gençlikspor oldu.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ahmetbey Belde Belediye Başkanlığı’nın düzenlediği “Trakya Taekwondo Şampiyonası” 2 Haziran 2012 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Şampiyona’ya; Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, İstanbul ve Çanakkale’den 150 sporcuyla 16 kulüp katıldı.
Karşılaşmalar öncesi Saygı Duruşu’nda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Daha sonra açılış konuşmasını yapan Ahmetbey Belediye Başkanı Ünal Kaymaz, sporun evrensel olduğunu anlatarak yapılacak karşılaşmaların spora yakışır bir şekilde, centilmenlik çerçevesinde yapılmasını temenni etti. Başkan Ünal Kaymaz konuşmasının ardından ilk müsabakanın açılışı yaptı ve karşılaşmalar başladı. 
“Minikler”, “Yıldızlar”, “Gençler” ve “Büyükler” Kategorileri’nde 25 sıklette yapılan karşılaşmaları; 15 hakem yönetti.
Karşılaşmaların sonunda sıkletlerde en çok birincilik alan Yaşar Cihangir’in Antrenörlüğü’ndeki Kırklareli Gençlikspor 1. olurken, Çerkezköy Güzelspor 2., İstanbul Maltepespor 3., Büyük Yoncalı Belediyespor ise 4. oldu. Derecelerin açıklanmasının ardından kulüpler kupalarını aldı.
Çanakkale İl Hakem Heyeti Komite Başkanı Kemal Altaş yaptığı açıklamada basında hak ettikleri yerde olmadıklarından yakınarak; “Taekwondo Sporu’nda ülkemizde dünya çapında şampiyonluklar yaşadık. Fakat bu şampiyonluklar her nedense basında hiç yer almadı. Bu başarıların halkımıza yansıtılmasını istiyoruz. Taekwondo sporu desteğe ihtiyacı olan bir spor dalı. Ahmetbey Belediye Başkanımız Ünal Kaymaz’ın bu girişiminin tüm belediyelere örnek olmasını diliyor kendisine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here