Trakyanın Genç İş Adamları İş Birliği İçin Buluştu

15
Trakya’nın aktif iş dünyası temsilcilerinden olan TASİAD, TAGİD ve LİAD üyesi genç iş adamları güç birliği yapmak için Lüleburgaz iş adamları derneği –LİAD ev sahipliğinde buluştu.
HABER MERKEZİ
Trakya’nın aktif iş dünyası temsilcilerinden olan TASİAD, TAGİD ve LİAD üyesi genç iş adamları güç birliği yapmak için Lüleburgaz iş adamları derneği –LİAD ev sahipliğinde buluştu.  Üç dernek üyesi 45 iş adamının bir araya geldiği toplantı Lüleburgaz’da yapıldı. 
Trakya genç iş adamları forumu adıyla yapılan toplantı akşam yemeği ile başladı. LİAD, TASİAD ve TAGİD genel sekreterlerinin de katılımı ile gerçekleşen toplantıda gen iş adamları birbirlerine katalog ve kartvizitlerini dağıttı. Toplantıda konuşma yapan LİAD Genel sekreteri Şadan CANAZ;” Liad olarak bu tarz toplantıları önemsiyoruz, hedefimiz bu toplantıların sayılarını artırmak. Trakya çapında faaliyet gösteren iş adamları dernekleri olarak ortak faaliyetler planlama amacındayız. Bu toplantı bu amaca giden ilk basamak olacaktır. Genç iş adamlarımızın girişimci ruhunu canlandırmak, iş yapabilme potansiyellerini artırmak düşüncesi ile çalışmalar yürütüyoruz.  En büyük isteğimiz bölgemiz ekonomisi gelişsin bunun paralelinde de ülke ekonomimize katkı sağlayabilelim. Katılan iş adamlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi.  
Ülke ekonomisinin gençlere ihtiyacı var
TAGİD genel sekreteri Nihat BİÇER ise;”  İş dünyası temsilcileri olarak gençlerin iş dünyasında ki önemini gayet iyi biliyoruz. Ülke ekonomisinin genç girişimcilere ihtiyacı var. Gençler her alanda olduğu gibi ekonomiye de enerji ve dinamizm getirecektir. Gençlerimizi daha aktif hale getirmeyi istiyoruz. Bu maksatla bu tarz iş forumlarına daha da geliştirerek devam edeceğiz.” Dedi.
Genç iş adamlarının karşılıklı iş görüşmeleri ile devam eden iş forumunda iş adamları ortak iş yapma konusunda da anlaşmaya vardılar. Bir sonraki toplantının daha geniş katılımla yapılmasının kararlaştırıldığı toplantı dernek Genç komite başkanlarının bir birlerine plaket takdimleri ile sona erdi. (Hacer Gökkaya)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here