Trakyakent Encümen Toplantısı Kavaklı’da yapıldı

3
* Trakyakent Encümen Toplantısı Kırklareli’nin Kavaklı Beldesi Belediye Başkanlığı’nda yapıldı.

HABER MERKEZİ
Trakyakent Encümen Toplantısı Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kavaklı Beldesi Belediye Başkanlığı’nda yapıldı. Toplantıya Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç başta olmak üzere Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Alpulu Belediye Başkanı Ahmet Durgun, Trakyakent Birlik Müdürü Sinan Çetiz ve Trakyakent Muhasebe Yetkilisi Zeki Sezen katıldı. Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç’un makamında 17 Şubat Çarşamba günü 16.00 ile 18.00 saatleri arasında yapılan toplantıda Başkan İnci Tunç, toplantıya katılanlara hardaliye ikram ederek Kırklareli hardaliyesinin tanıtımına katkıda bulundu.
Tunç toplantıya katılan encümen üyelerini basın mensuplarına tanıttıktan sonra şun¬ları söyledi; "Hep birlikte Kavaklı’da bulunmaktan çok memnunum. Sizleri Kavaklı’da ağırlamaktan çok memnunum". İnşallah bunun devamı gelir. Trakyakent belediyeler birliği 67 belediyenin üye olduğu bir birliktir. Trakyakent Belediyeler Biriiği’nin amacı Trakya’daki belediyelerimiz ile el ele verirsek neler yapabiliriz? Onlara nasıl yardımcı olabiliriz? Bu amaç doğrultusunda biz de encü¬men üyesi arkadaşlar ile her ay bir encümen üyemizin bulunduğu belediyede toplanıp birlik ve belediyelerimizin fay¬dası için kararlar alıy¬oruz. Bu kararlan uygu¬layarak belediyelerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. En büyük yardımımız ve desteğimizde AB pro¬jelerinde birliğimize proje uzmanı kazandırarak AB pro¬jelerinin yazılımını sağlıyoruz. Aynı zaman¬da İngilizce tercümesini birliğimize yaptırıyoruz. Çeşitli seminerler yapıy¬oruz. Eğitim seminerleri yapıyoruz. Fuarlara katılıyoruz. Aktif olmaya çalışıyoruz. Belediyeler¬imize daha fazla nasıl yardımcı olabiliriz? Onun çabası içerisinde her ay böyle toplanıp çareler, çözümler arıyoruz."
Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç konuşmasının ardından sözü Trakyakent Birlik Başkanı Adem Dal¬gıç’a verdi. Başkan Dalgç, her ay encümen toplantısı gerçekleştirdikleri¬ni, bu toplantıları da encümen üyelerinin bulunduğu belediye binalarında gerçekleştirdiklerini belirterek şunları kaydetti:
“İnci başkanımızın da belirttiği gibi oldukça aktif bir çalışma dönemine girmiş bulunuyoruz. Birliğimiz bu konuda geçmiş dönemlerde yaşanan ataleti üstünden atmış durumdadır. Biz daha da aktifleştirildik ve özellikle Bulgaris¬tan’da ki Ram Trakia ile Yunanistan’da ki Trakya polis belediyeler birlikleri ile ilişkilerimizi güçlendirdik. Her daim onlar ile beraber özellikle kültürel alan¬da olsun, eğitim çalışmalarında olsun, proje bazında olsun, AB ile ilgili projeler bazında olsun çalışmalarımız devam ediyor. Böylece bölgemize, Trakya’mıza yeni eserler kazandırmak ve bölgemizi de daha yaşanası bir bölge haline getirmek için çalışmalarımızı arttırarak sürdürüyoruz. Ben buradan hem encü¬men üyesi arkadaşlarıma hem de bu birliğe büyük katkısı olan müdürümüze, mali işle müdürümüze, sekreterimize ve proje sorumlumuza çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde de bunlar gerçekleşecek. Trakya Belediyeler Birliği bir yıl öncesine göre büyük bir ilerleme kaydetti. Tüm Türkiye’de hatta Bulgaris¬tan, Yunanistan ve bazı Avrupa ülkelerinde tanınan bilinen bir birlik haline geldi. Yapılan her çalışmada artık birliğimize de bilgi veriliyor veya görüş soruluyor. Bizde bu çalışmalara aktif olarak katılıyoruz. Birazdan yine çok yoğun bir gündem ile arkadaşlarım ile beraber çalışmaya başlayacağız."
Trakyakent Birlik Başkanı Adem Dalgıç’ın konuşmasının ardından söz alan Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, altı yıldır belediye başkanlığı yap¬tığını, Türkiye’de ki birden fazla birliğe üye olduğunu belirtti. Tunç konuş¬masının devamında şunları söyledi;
"Üye olduğum birlik toplantılarına katılıy¬orum. "Bu birliklerin bizim belediyelere ne faydası var acaba?" diye kendime soruyorum. Her yıl aidat ödüyorum. Ama birliklerden bir fayda göremiyo¬rum. 2009’da girdiğim bir meclis toplantısında bu konuda neler yapa¬bilir? Bu birliği nasıl harekete geçirebili¬riz? diye kendime soruyordum. Aday oldum. Orada seçildim. Şimdi hep bir¬likte çalışmaya başladık. Trakyakenti daha önce ki çalışmalarını biliyorum. Hiç bir faydasını hiç bir desteğini görmedim. Hele hele bizim gibi küçük belde belediyeleri hiç göremiyor. Buraya encümen üyesi olduktan sonra bu çalışmalara girdikten sonra hakikat¬ten bir şeyler yapılabiliyormuş. Demek ki o istek, heves, hırs hepimizde var. Bu hırs öyle bir hırs ki Trakyakenti harekete geçirdi. Birliği ayağı kaldırdı. İsmini en iyi şekilde duyurdu. İnşallah daha büyük işlere de imzamızı hep bir¬likte atacağız."
Kavaklı Belediye Başkanı inci Tunç’un konuşmasının ardından Trakyakent encümen toplantısı basına kapalı olarak devam etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here