TRAKYAKA 15. MÜSİAD Fuarı’na katıldı

36
Bu yıl on beşincisi yapılan MÜSİAD Uluslar arası Fuarı’na ilk kez katılan Trakya Kalkınma Ajansı katılımcılara Trakya’nın yatırım olanaklarını anlattı.  
HABER MERKEZİ
Bu yıl on beşincisi yapılan MÜSİAD Uluslar arası Fuarı’na ilk kez katılan Trakya Kalkınma Ajansı katılımcılara Trakya’nın yatırım olanaklarını anlattı.  
102 ülkeden 7000 işadamının katıldığı fuarın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldı. Ayrıca fuarın açılışına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, MÜSİAD Başkanı Nail Opak ve davetliler katıldı. Açılış konuşmalarının ardından Cumhurbaşkanı ve beraberindeki bakanlar stantları ziyaret etti. Trakya Kalkınma Ajansı standına gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Ajans Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından karşılandı. Bir süre sohbet eden Bakan Yılmaz ve Genel Sekreter Şahin daha sonra basın mensuplarına fotoğraf verdi. Trakya Kalkınma Ajansı’na çalışmalarında başarılar dileyen Kalkınma Bakanı Yılmaz daha sonra stanttan ayrıldı. 
Bu yıl 200.000 katılımcı tarafından ziyaret edilmesi beklenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı, her iki yılda bir Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ile paralel olarak, T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın katkılarıyla İstanbul’da düzenleniyor. Etkinlik, fuar katılımcı işadamları ile yatırımcıları bir araya getirerek, ticari işbirliği ve küresel ortaklıklar için yeni fırsatlar sunuyor. Büyük ticaret kapasitesi ve gönül birliği organizasyonuyla, Asya’dan Avrupa’ya, Afrika ülkelerinden Türkî Cumhuriyetlere kadar yabancı işadamları, yerli ve yabancı stant katılımcılarıyla uluslararası düzeyde organize ediliyor. İslam dünyası liderlerinin katılımıyla düzenlenen ve bu yıl "Paradigma Kayması: Yeni Finansal Yönelimler" temasıyla toplanan 18. Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi’yle eş zamanlı düzenlenen MÜSİAD Uluslararası Fuarı, 30 Kasım’a kadar açık olacak. (h.g.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here