Trakya’daki Kent Konseyi başkan ve yöneticileri Lüleburgaz’da

5
Trakya’da bulunan Kent Konseyi Başkan ve yöneticileri Lüleburgaz’da bir araya geldiler.
Vahit İŞBŞARAN
LÜLEBURGAZ 
Trakya Kent Konseyleri Birliği’nin oluşturulması amacıyla Ata İş Merkezi’nin toplantı odasına yapılan toplantıya;  Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ile Lüleburgaz, Kırklareli, Çorlu, Marmara Ereğlisi, Tekirdağ, Silivri, Uzunköprü, Çatalca, Şarköy ve Saray kent Konseyi başkan ve yöneticileri katıldı.
Toplantıda konuşan Kent Konseyi Başkanı Dr. Yüksel Ayer “ Birlikten güç doğar.Bu toplantıdan sonra  Trakya kent Konseyleri Birliği  daha güçlü çıkacaktır” dedi.
Belediye Başkanı Emin Halebak’ta toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi.
“2004 yılında yerel yönetimler yasasında belediyeler kanuna bir madde eklenerek yasal zemin oluşturuldu. Bu yasa çerçevesinde Kent Konseyimizi toplayarak gönüllülük esas olmak üzere  çalışmalar başlatıldı. Mevzuata yönelik yönerge yayınlanınca sivil ve demokrasi yapısı yok edildi. Kent Konseyi sıkıntılar ile gitmeye başladı. Şuan insanlarımızın yüzde 50’si şehirlerde yaşıyor.2040 yılına kadar yüzde 70’i şehirlerde  yaşayacaktır. 
Kent konseylerini ben her zaman destekledim.İçinde mutlu olarak yaşayan kentler istiyorum.Yasalarla tanımlanmış görevleri yapalım.Bunu iyi düşünün.
Birlikte bütün sorunlarımızı çözelim” dedi.
Trakya Kent Konseyleri Birliği, toplantıda hazırlanan çalışma yönergesi üzerinde çalışmalarını sürdürdü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.