Trakya Üniversitesi’nde Kanser Tanı ve Tedavi Merkezi açıldı

22
Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde, kanser tanı ve tedavisinde kullanılmak üzere Nükleer Tıp Ana Bilim Dalı Lıfemed Pet/CT Görüntüleme Merkezi törenle açıldı.


Edirne Valisi Mustafa Büyük, TÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde, merkezin açılışı için düzenlenen törende yaptığı konuşmada, tesisin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
Trakya’da sağlık hizmetlerinde Edirne’nin çok ileri bir konumda olduğunu ifade eden Büyük, ”Edirne olarak sağlık hizmetlerinde oldukça iyi bir durumdayız. Hem hekim, hem tesisler, hem de hasta yatak sayısı itibariyle Türkiye ortalamasının çok üzerindeyiz. Derecelendirildiği zaman ilk 4’lerde veya 6’lardayız. Bunda en önemli etkenlerden biri de Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesidir. Buradaki hocalarımıza bugüne kadar nitelikli hizmet verdikleri için teşekkür borçluyuz ve bundan sonra da kaliteli hizmetlerini devam ettirmelerini bekliyoruz” diye konuştu.
TÜ Rektörü Prof. Dr. Enver Duran da merkezin Trakya’ya hizmet vereceğini ifade ederek, çağa ayak uydurmak ve daha iyi hizmet vermek için bu üniteyi açtıklarını belirtti.
TÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yahya Çelik ise merkezdeki cihazın son teknoloji, özellikle kanser hastalarında kullanılacak çok özel bir alet olduğunu söyledi.
Vali Büyük, konuşmaların ardından merkezin açılış kurdelesini kesti.
Vali Büyük, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Paşa Özen, Rektör Prof. Dr. Duran, İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Hatice Gül ve diğer ilgiler daha sonra merkezi gezdi. aa

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here