Trakya Üniversitesi yeni fakültelerini bekliyor

11
Trakya Üniversitesinin açılması için Bakanlar Kurulu kararını bekleyen
İletişim, Eczacılık, Diş Hekimliği ve Mimarlık Fakülteleri için
girişimler sürüyor.

Trakya Gazeteciler Derneği (TGD) Başkanı Lütfü Karakaş, yaptığı yazılı açıklamada, şehrin sosyal ve ekonomik gelişimi için önemli bir etken olarak gördükleri üniversiteye fakülteler kurulması için Bakanlar Kurulu kararının alınması için hazırladıkları dosyayı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunduklarını belirtti.
Karakaş, TGD Başkanı ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla katıldığı Balıkesir’deki Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nu Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda, toplantının onur konuğu Cumhurbaşkanı Gül’le görüşme imkânı bulduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
”Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin başarılı gazeteciler ödül töreninden sonra TGD tarafından hazırlanan dosyayı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sundum. Üniversitelere başvurular başladı. YÖK fakültelerin öğrenci kontenjanını belirliyor. Bu nedenle 2011-2012 öğretim yılında 4 fakülteye öğrenci alınabilmesi için Bakanlar Kurulu kararının bugünlerde çıkarılması büyük önem taşıyor. Sayın Cumhurbaşkanından her türlü altyapısı hazır olan fakülteler ile ilgili kararın çıkması için desteğini istedim. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de TGD’nin talep yazısı ve ekindeki fakültelerin kuruluş sürecine ait belgeleri inceleyerek, kararın çıkması için her türlü girişimi yapacağı sözünü verdi.” aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here