Trakya Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi’ne Kitap Bağışladı

13
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ı ziyaret ederek, Kırklareli Üniversitesi Kütüphanesi’ne 1026 adet kitap bağışında bulundu. Ziyarette konuşan Prof. Dr. Enver Duran, “Bir üniversitenin hızlı gelişebilmesi için mekana, bilgiye, personele, ekipmana ve başarılı bir rektöre ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.
 
HABER MERKEZİ
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Enver Duran, 17 Kasım 2011 Perşembe günü Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’a bir nezaket ziyaretinde bulundu. Saat 14.00’da Rektör Aykaç’ın makamında gerçekleşen ziyarete Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Beyhan Karamanlıoğlu’da katıldı.
Yapılan ziyaretin asıl nedeni Trakya Üniversitesi Kütüphanesi’nin Kırklareli Üniversitesi’ne 21 koliden oluşan toplam 1026 kitap bağışının yapılmış olmasıydı.
Ziyarette bir konuşma yapan Rektör Duran öğrencinin en önemli ihtiyacının kitap olduğunu belirtti.
* “Her zamana Kırklareli Üniversitesi’nin hizmetindeyiz”
Kırklareli ve Namık Kemal Üniversiteleri’nin Trakya Üniversitesi’nin çocukları gibi olduğunu belirten Enver Duran, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;
“Bir üniversitenin hızlı gelişebilmesi için mekana, bilgiye, personele, ekipmana ve başarılı bir rektöre ihtiyacı var. Trakya Üniversitesi olarak ‘Kırklareli Üniversitesine nasıl destek verebiliriz’ diye düşündük. Yönetim Kurulu olarak 1026 adet kitabı Kırklareli Üniversitesi’ne bağışlama kararı aldık. 15 bine yakın öğrencisi olan Kırklareli Üniversitesi’nde kitapların en iyi şekilde değerlendirileceğine inancımız tamdır.
Her zamana Kırklareli Üniversitesinin hizmetindeyiz. Kırklareli Üniversitesi yeni kurulan ancak 15 bine yakın öğrencisi olan Balkanlara dönük yüzüyle hızlı bir gelişim içinde olan bir üniversitedir. Yakın zaman içerisinde Namık Kemal Üniversitesine de kitap bağışlayacağız. Amacımız Kırklareli Üniversitesinin gelişmesini görmek. Biz aynı ailenin çocuklarıyız. Ama en çok sevdiğimiz üniversite Kırklareli Üniversitesidir. Kırklareli Üniversitesi Balkanlara yakın.”
* “Kendisinden her zaman destek aldık”
Daha sonra konuşan Kırklareli Üniversitesi Rektörü Aykaç bu cömertliğin karşısında söz söylemenin kolay olmadığını belirtti.
Prof. Dr. Enver Duran’ın kısa bir süre Kırklareli Üniversitesinin vekil rektörlüğünü üstlendiğini anımsatan Aykaç; “Kendisinden her zaman destek aldık. Ne zaman, hangi konuda bir istediğimiz olsa hiç tereddütsüz yardımcı olmuştur. Bu yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Kütüphanesinden 1026 kitabı Kırklareli Üniversitesine bağışladı. Şimdiye kadar verdiği ve şimdi vermiş olduğu desteğinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Bu yakın ilgimiz, dostluğumuz devam edecek. Aramızda iyi bir dayanışma ve sinerji var” şeklinde konuştu. Rektör Aykaç, daha sonra Rektör Duran’a bir teşekkür plaketi takdim etti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here