Trakya Üniversiteler Birliği Kırklareli’de toplandı

11
Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) 6. Üst Kurul Toplantısı, Kırklareli Üniversitesi’nin (KLÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) 6. Üst Kurul Toplantısı, Kırklareli Üniversitesi’nin (KLÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Toplantı Salonunda, yapılan toplantıya; Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü ve TÜB Dönem Başkanı Prof. Dr. Osman Şimşek, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ve Trakya Üniversiteler Birliği Sekreteri Prof. Dr. Fatih Konukçu katıldı.
TÜB Dönem Başkanı Prof. Dr. Osman Şimşek’in Başkanlığını yaptığı toplantıda; 5. Alt Kurul Toplantısı’nda alınan kararlar ve kararlara ilişkin gelişmeler değerlendirilerek, bir sonraki Üst Kurul Toplantısı’na kadar gerçekleştirilecek çalışmalara ilişkin gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda ele alınan bir maddede; TÜB üyesi üniversitelerin Merkezi Laboratuarları’ndan alınacak analiz hizmetlerinde, hizmet alınan üniversitelerin personeli ile aynı ücrete tabi olunması, tüm analizler için (Üniversite içi ve dışı) ortak bir fiyatlandırma imkanının değerlendirilmesi hususu karara bağlanırken diğer bir maddede ise; “Trakya Bölgesinin Sosyoekonomik Kalkınmasında Üniversiteler” ve “Balkanlara 21. Yüzyıldan Bakış” ana başlıklarında TÜB üyesi üniversitelerin Rektör Yardımcıları koordinasyonunda çalışma gruplarının oluşturulması kararı alındı.
* TÜB Heyeti, Kırklareli Üniversitesi’ni ziyaret etti
Toplantının akabinde TÜB Heyeti, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ı ziyaret etti. Rektörlük Makamındaki ziyarette Bölge Rektörleri karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Daha sonra Rektör Prof. Dr. Aykaç, misafirlerine Kırklareli Üniversitesi’nin Kayalı Yerleşkesi Kampüs Alanı’nda yer alan yapımı tamamlanmış Spor Salonu, Açık Futbol Sahası ve Merkezi Derslikler Binaları’nın yanı sıra yapımı devam eden Cami, Mühendislik Fakültesi Laboratuarları ve Rektörlük Binası inşaatlarını gezdirdi. Prof. Dr. Aykaç, burada yaptığı açıklamada, Kırklareli Üniversitesi’nin emin adımlarla büyümeye devam ettiğini söyleyerek, ziyaretleri için konuklarına teşekkür etti. 
Kampüs alanını gezen Prof. Dr. Şimşek ve Prof. Dr. Yörük ise; Kırklareli Üniversitesi’nde geleceğe dair yatırımlar yapıldığını görmekten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ettiler. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.