Trakya Sigorta Acenteleri Çorlu’da buluşuyor

11
Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası (Çorlu TSO) ve Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) işbirliğiyle düzenlenen “Trakya Bölgesi Sigortacılık Genel Bilgilendirme” toplantısı 08 Mayıs 2010 Cumartesi günü 13.30-18.00 saatleri arasında Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.


HABER MERKEZİ
“Trakya Bölgesi Sigortacılık Genel Bilgilendirme Toplantısı” hakkında bilgi veren Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkan Yardımcısı Özlem YEMİŞÇİ;
“5684 sayılı Sigortacılık Kanunu ve devamında yayınlanan diğer ilgili mevzuatlar; Türk Sigortacılık Sektörü’nün gelişmesini ve sağlam bir zemine oturmasını amaçlamıştır.
Sigortacılık kanununun amacı, ülkemizdeki sigortacılık sektörünün geliştirilmesini sağlamak, sigorta sözleşmesinde yer alan kişilik hak ve menfaatlerini korumak ve sigortacılığın güvenli ve istikrarlı bir ortamda etkin bir şekilde temin edilebilmesine yöneliktir. Sigortacılıkla ilgili son dönemlerde çıkan kanun, yönetmelikler ve Sigorta Acentelerinin Levhaya kayıt işlemleri mevzuatı hakkındaki  bilgilerin paylaşılacağı Trakya Bölgesine yönelik gerçekleştireceğimiz toplantıda; Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ege Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Sigorta Tahkim Komisyonu Müdürü Metin Karacan, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Levent Ergun, TOBB Sektörel ve Girişimciler Daire Başkanı Cihat Alagöz, TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez ve TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Üyeleri 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu ve devamında yayınlanan diğer ilgili mevzuatlar hakkında katılımcılara bilgi sunarak sorularını cevaplandıracaklardır. Trakya Bölgesi Sigorta Acentelerinin bir araya geleceği toplantıya katılmak isteyenler; Odamız personeli Aysun Tezcan’a (0282 651 1096 (132)-aysuntezcan@corlutso.com) kayıtlarını yaptırabilirler” dedi. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.