Trakya Roman Dernekleri Platformu Babaeski’de toplandı

11
Trakya Roman Dernekleri Platformu 10 Haziran 2012 Pazar günü Kırklareli’nin Babaeski ilçesindeki Tansa Lokanta Salonu’nda 4. kez bir araya gelerek hayata geçirmeyi planladıkları proje ve fikirler hakkında görüştüler.
Babaeski Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Zünbül’de, toplantıya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
HABER MERKEZİ
Edirne Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Federasyon Başkanı Başkanı Erdinç Çekiç, sosyal projelerle, istihdam ve eğitim sorunlarının ortadan kaldırılmasından yana olduklarını bildirdi.
Toplantıya bölgede kurulu Roman dernekleri yöneticileri de katıldı. 
Babaeski Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Zünbül’ün, ev sahipliği yaptığı toplantıya 18 dernek başkanı katıldı. EDROM Federasyon Başkanı Erdinç Çekiç, Lüleburgaz Dernek Başkanı Mustafa Gölcü, Tekirdağ Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Karatepe, Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ovarda, Havsa Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sabri Balta, Malkara Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yüksel Başkan, Keşan Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ayvaz Başkan, Uzunköprü Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı  Yüksel Başkan, Vize Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Başkan, Süloğlu Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Başkan, Hayrabolu Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Başkan, Şarköy Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Başkan toplantıya katıldı.
Babaeski Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Zünbül, EDROM Federasyon Başkanı Erdinç Çekiç ve Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ovarda’ya başarılarından dolayı plaket takdim etti.
Toplantı sonrası tüm katılımcı Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlarına Tansa Kır Lokantası Ayvaaltı Tesislerinde Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı yemek ikram etti.
Trakya Roman Dernekleri Platformu Başkanları Babaeski’deki toplantıya gelmekten çok memnun olduklarını dile getirirken, Babaeski Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Zünbül’e, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’ya ve Babaeski Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Onursal Başkanı Adem Eken’e göstermiş oldukları ilgiden dolayı çok teşekkür ettiklerini bildirdiler.
Aynı gün Federasyon Başkanı ve katılımcı başkanların desteği ile Babaeski Romanlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Zünbül Federasyon 2. Başkanı olarak göreve seçildi. 
  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here