Trakya Platformu Babaeski’de toplandı

3
* Trakya Çevre Platformu yürütme, Bilim ve Hukuk kurulları Babaeski Belediye Meclis Salonunda bir toplantı yaptı.
HABER MERKEZİ
Babaeski Belediye Salonu’nda Trakya Platformu Yürütme, Bilim ve Hukuk Kurulları 16 Haziran Salı günü saat 18.30’da bir araya geldi. Toplantı genel kuruldan bu güne kadar yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile başladı. Daha sonra diğer gündem maddelerine geçildi.
Gündem maddeleri; 1/25.000’lik ÇDDP davalarındaki gelişmeler, Longoz Ormanları Ağaç Kesimi, Demirköy Bakır Madeni, köylerde yapılan toplantılar, Geçitağzı Köyü Gümüş ve Altın Madeni, Kofçaz ve Vize RES, Kaynarca Belediyesi Kil Ocağı, Su Yönetim Birlikleri’nin oluşturulması (Yasal ve Fiili Durum) konuları ele alındı. Daha sonra katılımcıların önerileri ile gündem maddeleri eklendi. Eklenen gündem maddeleri Marmara Ereğlisi Kaptan Demir Termik Santrali, Çeşmeköy Patlayıcı (Karahamza), Edirne Hermanlı Ciner Gurubu konuları gündeme madde olarak eklendi. Toplantıya katılan gündem maddelerini tek tek inceleyerek fikirlerini beyan ettiler.
Trakya Çevre Platformu Toplantısı’na; Prof. Dr. Osman İnci, Ziya Gökerküçük, Nihat Çolak, Coşkun Molla, Atilla Biçer, Erol Özkan, Osman Candeğer, Sibel Çınar, Gürcan Kırım, Nusret Türkkan, Seçkin İnceoğlu, Hacer Doğrugüven, Gülşen Tufan, Cemal Polat, Memet Akbal, Av. Bülent Kaçar, Hüseyin Taşkın, Göksal Çiğdem, A. Erdal Arslan katıldı.  (Gülcan Kutlu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.