Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Kırklareli Emniyeti’ne Teknik Destek

7
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, görevin ifası sırasında polisimizin olumsuz olay, koşul ve kanunla itilafa düşmüş insanlardan negatif yönde etkilenmesinin engellenmesi ile evrensel ve ulusal…..
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, görevin ifası sırasında polisimizin olumsuz olay, koşul ve kanunla itilafa düşmüş insanlardan negatif yönde etkilenmesinin engellenmesi ile evrensel ve ulusal insan hakları normlarını gözeterek, ceza adalet mevzuatı çerçevesinde hizmet vermesinin sağlanması gerekçeleriyle Trakya Kalkınma Ajansı 2013 Yılı Temmuz-Ağustos dönemi Teknik Destek Programına, sunulan “Poliste Stres Yönetimi, Öfke Kontrolü ve Zor İnsanlarla Başa çıkabilme Eğitimi” konulu teknik destek başvurusu destek almaya hak kazandı. 
02 Ekim 2013 Salı günü Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş ve beraberindeki heyet ile birlikte Tekirdağ ilinde bulunan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği Ana hizmet binasında Genel Sekreter Vekili Hüseyin Tuluğ Bayram ile Teknik Destek Sözleşmesi’ni imzalandı.
Trakya Kalkınma Ajansının desteği ile Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü eğitim salonlarında uygulanacak program kapsamında; iş yaşamında görev itibariyle karşılaşılan zor insanlar, zor durum ve koşullar karşısında davranış tarzının özümsenerek pratiğe aktarılması, ilişki yönetimi, farklılıkların tolere edilmesi gibi konulardaki teorik konuların uzmanlar eşliğinde pratiğe aktarılabilme ve bu alışkanlıkları görevde kullanabilme yetilerinin geliştirilmesi sağlanacak.
Ayrıca stres yönetimi ve öfke kontrolü ile ilgili olarak stresin tanımı, strese yol açan nedenler, stresle baş edebilme yolları, kendi duygularını yönetme ve negatif uyaranlara karşı muhakeme, insan duyguları ve bu duyguları yönlendirebilme içeriğindeki eğitim programı uygulanacak. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here