Trakya Kalkınma Ajansı’ndan İhracat Eğitimleri

9
Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin kalkınmasını sağlamak üzere
kurulan Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA), bölgede ekonomik ve sosyal
kalkınmanın sağlanması yönünde ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği
halinde faaliyetlerini sürdürüyor.

HABER MERKEZİ
 Ajans son olarak İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) ile birlikte “Ülke Masaları (Polonya ve İngiltere) ve İhracata Yönelik Devlet Yardımları" konulu bir eğitim semineri düzenledi.  
Trakya Kalkınma Ajansı ve İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi (İGEME) ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ve Lüleburgaz Ticaret Borsası işbirliğinde Edirne ve Lüleburgaz’da ihracatçı ve ihracat yapmayı planlayan firmaların katılım gösterdiği bir eğitim semineri gerçekleştirildi. 25 Ocak 2010 tarihinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, 26 Ocak 2011 tarihinde ise Lüleburgaz Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen eğitimlere çok sayıda ihracatçı katıldı. İhracat yapmayı düşünen pek çok firma temsilcisinin de ilgi gösterdiği seminerlerde dış ticaret fırsatları, uluslararası ticaretteki yeni eğilimler, potansiyel arz eden ürün ve ürün grupları hakkında bilgiler verildi.
İGEME uzmanlarının ihracata yönelik devlet yardımları hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu seminerlerde, Trakya Kalkınma Ajansı uzmanları da Trakya Bölge Planı öncelikleri doğrultusunda bölgenin ticaret potansiyelinin geliştirilmesinin stratejik bir öncelik olduğunun altını çizdiler. Trakya Kalkınma Ajansınca katılımcılara yönelik yapılan eğitim talep anketi sonuçlarına göre bahsi geçen eğitim seminerlerinin önümüzdeki dönemde periyodik olarak devam ettirilmesi planlanıyor. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here