Trakya Kalkınma Ajansı’ndan Hollanda Çıkarması

15
Trakya Kalkınma Ajansı Hollanda’ya bir çalışma ziyareti düzenledi.

HABER MERKEZİ
 Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreter ve uzman personelden oluşan bir heyetle Hollanda’ya çıkarma yapan Trakya Kalkınma Ajansı, burada çeşitli temaslarda ve incelemelerde bulundu. Dört gün süren çalışma ziyaretinde Hollanda’da bulunan Kalkınma Ajansları, ilgili kurumlar ve özel sektör temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirildi.
13-16 Aralık tarihleri arasında Hollanda’da bir dizi incelemelerde bulunan Trakya Kalkınma Ajansı heyeti bu kapsamda Türkiye’nin Lahey Büyükelçiliği, Rotterdam Başkonsolosluğu, Rotterdam Ticaret Odası, Doğu Hollanda Kalkınma Ajansı (OOST NV) ile bazı gıda üretim tesislerini ziyaret etti. Hollanda’daki çalışma ziyaretinde Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyelerinden Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Tuna Soykan, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Tacittin Çalım, Tekirdağ İl Genel Meclisi Başkanı Münür Karaevli, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Ziya Çetintaş, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Güler ve Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yurdanur hazır bulundu. Heyette Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün ile Trakya Kalkınma Ajansı Kırklareli Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Ayşem Batur da yer aldı.
Hollanda’ya düzenledikleri çalışma ziyareti ile ilgili bir açıklama yapan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, bu tür ziyaretlerin ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve bölgesel kalkınma konularında Avrupa’daki örneklerin yakından incelenebilmesi için çok önemli olduğunu belirtti.  Genel Sekreter Üstün, Hollanda’da özellikle Wageningen Bölgesi’nin Trakya için örnek bir model olabileceğini, tarım, hayvancılık, gıda sanayi ve inovasyon alanında bu bölgede gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulmalarının önemli olduğunu söyledi. Üstün, ziyaretleri sırasında kurdukları temasların Trakya Bölgesi ile Hollanda arasındaki sosyal ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine büyük katkıları olacağına inandıklarını da sözlerine ekledi. (c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.