Trakya Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Kırklareli’de yapıl(mış)

9
Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre Trakya (TR21 Düzey 2 Bölgesi) Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı 25 Şubat 2011 Cuma günü saat 17.00’da İğneada Resort Hotel’de yapıldı.

 

 Kırklareli Basını olarak bu toplantının Kırklareli’de olacağını isterdik ancak; Trakya Kalkınma Ajansı’ndan da Kırklareli Valiliği’nden de böyle bir duyuru gelmedi. Diğer iller, bünyelerinde yapılacak olan en ufak bir programı dahi sürekli duyurup illerinin reklâmlarını yaparlarken, Kırklareli’de bu yönde bir pasiflik yaşanması basını üzdü. Kış hava şartları dolayısıyla haber verilmediğini düşündüğümüz toplantının yapılacağını önceden bilgi vermek isterdik.
Kırklareli Valiliği’nden yapılan açıklamada toplantıyla ilgili şu bilgiler kaydedildi;
“Bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesi ile başlayan Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısında; İş Akış Yönergesi’nin anlatılması, 2011 yılında planlanan destekler hakkında bilgi verilmesi, TEKSİS ve İLEMOD hakkında bilgi verilmesi, 2012 yılı EMİTT katılımı, TASAM ile ortaklaşa düzenlenecek “4. Uluslararası Balkan Forumu” hazırlıkları, Proje değerlendirme süreci hakkında bilgi verilmesi gibi gündem maddeleri görüşüldü. Toplantı dilek ve temennilerle son buldu.
Edirne Valisi Gökhan Sözer’in Başkanlığını yaptığı Trakya (TR21 Düzey 2 Bölgesi) Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı’na; Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner, Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Tekirdağ Belediye Başkanı Adem Dalgıç, Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Tuna Soykan, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Tacittin Çalım, Tekirdağ İl Genel Meclisi Başkanı Münür Karaevli, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Çetintaş, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yurdanur, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Güler ve Trakya Kalkınma Ajansı Halkla İlişkiler Yönetmeni Erman Trak katıldı.” (mc)

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here