Trakya Kalkınma Ajansı Kofçaz’da bilgilendirdi

3
Merkezi Tekirdağ’da bulunan Trakya Kalkınma Ajansı’nın, 2011 yılında başladığı İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayları kapsamında, Kırklareli Kofçaz ilçesinde bilgilendirme toplantısı yapıldı. 
HABER MERKEZİ
Kofçaz Halk Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Kofçaz Kaymakamı Enver Özderin, Kofçaz Belediye Belediye Başkanı Nuri Çalışkan, İlçe Encümen Üyeleri, Köy Muhtarı ve Azaları, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinden temsilciler  katıldı.
Toplantıyı yöneten Trakya Kalkınma Ajansı’nın Program Yönetim Birim Başkanı Hasan Özer ve Program Yönetim Birim Uzmanı Berkay Habipoğlu yaptıkları bilgilendirme toplantısında; ilçeye yatırım gelebilmesi için yol, altyapı, sosyal tesislerin olması yatırımcının buraya talebini arttıracağı, Kofçaz ilçesinin tarımdan çok hayvancılıkla uğraşması bu alanda; et,süt,orman ürünlerinin burda üretiminin yapılacağı entegre tesislerin kurulması, doğal güzelliklere sahip olması sebebiyle turizm alanında çeşitli alanlarda yatırımların yapılabileceği konuları gündemi oluşturdu.
Ayrıca Ajans tarafından yürütülen 2012/2013 Yılı Proje Teklif Çağrısı İktisadi Kalkınma, Sosyo-Ekonomik Kalkınma ve Küçük Ölçekli Altyapı  Mali Destek Programları, başvuru tarihleri, başvurularda dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi verildikten sonra toplantı sona erdi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here