Trakya Girişimci İş Kadınları Derneği (TRAGİKAD) Kuruldu

10
* Trakya Bölgesi’nde, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir grup iş kadını, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde kurulan Trakya Girişimci İş Kadınları Derneği (TRAGİKAD) çatısı altında bir araya gelerek, faaliyet göstermeye başladı. Trakya Girişimci İş Kadınları Derneği’nin tanıtımı için dernek binasında bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan TRAGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Şahin; “Amacımız, her alanda girişimci, aktif ve lider kadın profili yaratarak, bu kadınlar arasındaki iletişim ve koordinasyonu güçlendirmektir” dedi.

HABER MERKEZİ

İş dünyasında Türk Kadını’nın sesi her geçen gün daha da yükseliyor. Girişimci kadınlar, çeşitli sosyal ve siyasal platformlarda aldıkları görevlerle, ülkemiz geleceğine adeta göz kırpıyorlar. Yapılandırdıkları oluşumlar ve gerçekleştirdikleri çalışmalarla birçok alanda iş dünyasının lokomotifi konumuna geçen kadınlar, Çorlu’da kurulan Trakya Girişimci İş Kadınları Derneği çatısı altında bir araya geldi.
05 Aralıkta tüzüklerini tamamlayıp imzalayan dernek kurucuları 8 Aralıkta da müracaatlarını tamamladılar. Derneğin tanıtımı amacıyla bir toplantı düzenleyen yönetim kurulu üyeleri, amaçlarını ve yapmak istediklerini net bir dille ifade ettiler.
Toplantının açılış konuşmasını yapan TRAGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Şahin; “Amacımız, her alanda girişimci, aktif ve lider kadın profili yaratarak, bu kadınlar arasındaki iletişim ve koordinasyonu güçlendirmektir” dedi. Konuşmasına devam eden Şahin; “Derneğimiz, demokrasi, insan hakları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkelerine bağlı kişilerden oluşmaktadır. Derneğimizin faaliyetleri de bu belirtilen ilkeler çerçevesinde olacaktır. Son yıllarda küreselleşme ile birlikte dünyada çalışan kadın sayısının artmasına rağmen Türkiye’de bu sayı giderek azalmaktadır. Her bakımdan çok hızlı bir gelişim gösteren bölgemizin, böyle bir derneğe ihtiyacı olduğunu düşünerek bir araya geldik. Bir anlamda güç ve ilke birliği oluşturduk” dedi.
Derneğin, Genel Sekreterlik ve Basın Danışmanlığı görevini üstlenen Nilgün Pehlivanoğlu ise yaptığı açıklamada; “Derneğimiz, girişimci iş kadınları arasındaki mesleki dayanışmayı etkinleştirmek, dayanışmayı sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur. Amacımız sadece iş kadınlarına yönelik faaliyetlerde bulunmakla sınırlı değildir. Sosyal ve ekonomik alanda faaliyet gösterirken, ticaret hayatında ve ekonomik bağlamda iş kadınlarının önündeki sorunları gidermek, bununla birlikte özellikle ev hanımlarımızın ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarına yardımcı olmaktır. Bu amacımızı gerçekleştirmek için de çeşitli etkinlikler ve faaliyetler düzenleyeceğiz” dedi. Yaptığı açıklamalara devam eden Pehlivanoğlu, iş kadınları ile iş arayan kadınları buluşturacakları ‘İş Kadınları Kariyer Günleri’ düzenlemeyi de hedeflediklerini sözlerine ekledi. 
Trakya Girişimci İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ise şu isimlerden oluşuyor:
– Deniz Şahin (Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Başkanı)
– Çiğdem Dikmen (Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı)
– Habibe Mutlu (Kurucu Üye, Yönetim Kurulu Üyesi ve Muhasip)
– Nilgün Pehlivanoğlu (Kurucu Üye, Yönetim Kurulu Üyesi, Genel Sekreter ve Basın Danışmanı)
– Sibel Cankaflı (Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyesi)
– Pervin Gündüz (Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyesi)
– Nursen Havva Yılmaz (Kurucu Üye ve Yönetim Kurulu Üyesi)
Derneğin kurulum aşamasında dahi, dernek üyeliği için yoğun bir talebin geldiğini söyleyen Pehlivanoğlu, gerekli olan protokol ziyaretlerinin en kısa sürede tamamlanarak, üye kayıt işlemlerine başlayacaklarını ve gelen yoğun ilginin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi. 
Dernek iletişim bilgileri ise şöyle; Adres: Kazımiye mah. Menekşe sok. Emek Apt. No: 4/3 Çorlu  Tel:0.282.652 78 28” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here