Trakya Birlik’ten İnece’ye 400 bin TL’lik yatırım

23
* Trakya Birlik’e bağlı S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi tarafından Kırklareli’nin ilk ve tek “Mısır Kurutma Tesisi ve 2500 tonluk Çelik Silosu” İnece Beldesi’ne yaptırılıyor.

HABER MERKEZİ
Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’ne (Trakya Birlik)  bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi tarafından merkez ilçeye bağlı İnece Beldesi’ne yaptırılacak olan “Mısır Kurutma Tesisi ve 2500 tonluk Çelik Silo”nun ihalesi 6 Temmuz 2010 Salı günü gerçekleştirildi. Yapılan ihaleyi Tahıl ve Kurutma Makinaları ve Üretimi yapan Çelik Kardeşler Petrol, Zahire, Tarım, İnş., Taah. ve Tic. San. Ltd. Şti. 400 bin TL bedelle kazandı.
İhalenin yapılmasının ardından işe başlhama sözleşmesi geçtiğimiz günlerde S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mustafa Özırmak, Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahim Özdağ ve  Şirketin Genel Müdürü Turgay Çelik tarafından imzalandı. Çalışmalar bu hafta içerisinde başlayacak.
Yapılacak olan tesis ile ilgili olarak S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mustafa Özırmak şunları kaydetti:
“Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi kapsamında ilimizde ilk defa “Mısır Kurutma Tesisi ve 2500 tonluk Çelik Silo” kuracağız. İhaleye çıkarttığımız tesisin yapımını 400 bin TL bedelle Tahıl ve Kurutma Makinaları ve Üretimi yapan Çelik Kardeşler Petrol, Zahire, Tarım, İnş., Taah. ve Tic. San. Ltd. Şti. aldı. Yapılan sözleşme ile bu hafta içerisinde İnece Beldemizdeki Daimi Alım Merkezi Alanımıza bu tesisi yapmaya başlanacak. Projemizin yapımına verdikleri desteklerinden dolayı Valimiz Cengiz Aydoğdu’ya, Tarım İl Müdürümüz Erdinç Yazıcı’ya, Destekleme Şube Müdürümüz Erhan Güçlü’ye ve imar izni için bizlere her türlü desteği veren İnece Belediye Başkanımız İlyas Yılmam’a teşekkür ederiz.” (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here