Trakya Birlik’ten Babaeski’li üreticilere Seminer

11
Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Trakya Birlik) ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenledikleri “Üretici Eğitim ve Bilgilendirme Semineri” Babaeski Ticaret Borsa Konferans Salonu’nda dün saat 13.030’da gerçekleşti.


HABER MERKEZİ
“Trakya Yöresinde Üretilen Karma Yemler’den Ağır Metal Düzeylerinin Belirlenmesi Projesi” kapsamında gerçekleştirilen seminere; Trakya Birlik’ten Tarım Müdür Yardımcısı Dr. Nermin Çıtak, AR-GE Müdürü İbrahim Şahin, Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zooteknik Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri’nden Yrd. Doç. Dr Cemal Polat; “GDO’lar ve Gıda Güvenliği” konusunda bir konuşma yaparak üreticiyi bilgilendirdi. Yrd. Doç. Dr. Fisun Koç ise, “Ağır Metaller ve İnsan Sağlığına Zararları konusunda bir konuşma yaparak üreticiyi bilgilendirdi. Yrd. Doç. Dr. M. Levent Özdüven de üreticinin büyük başlı hayvanları konusundaki sorunlarına detaylı cevaplar verdi.
Trakya Birlik Başkanvekili Hilmi Kahraman’ın öncülüğünde Babaeski de bir lokantada öğle yemeğiyle ağırlanan konuklar ve kooperatif üyeleri ve katılımcılar daha sonra seminerin verileceği salona geçtiler.
Trakya Birlik Genel Müdür Yardımcısı Elmas Dursun ve Denetim Kurulu Üyesi Orhan Eker’inde hazır bulunduğu seminer saat 13.30 da başladı. Seminere Kırklareli, Lüleburgaz, Babaeski, Vize, Kofçaz, Pınarhisar, Ahmetbey Yağlı Tohumlar Kooperatifleri Yöneticileri ve Müdürleri katılırken, Köy muhtarlarının ve Yağlı Tohumlar üreticilerinin de düzenlenen seminere ilgileri büyüktü.
Üreticilerin dikkatle izlediği seminerde, özellikle üreticilerin hayvancılıkla ilgili sorularının Öğretim Üyeleri’ne yoğun bir şekilde sorulması ve Öğretim Üyeleri’nin de soruları tatmin edici bir şekilde cevaplamaları, üreticinin kafasındaki çeşitli sıkıntıların çözümünde katkı yapmış oldu.
Trakya Birlik öncülüğündeki üreticinin bilgilendirme seminerine katılanları böyle bilgilendirme toplantılarının çok faydalı olduğunu ve bu toplantıların bilim adamlarının da katılımıyla devamlı yapılmasını istediklerini anlattılar.
Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ın ve Babaeski Yağlı Tohumlar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özgören ve Yönetimi ile Kooperatif Müdürü Emine Şenol katılımcılar ile yakından ilgilendiler. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here