Trakya Birlik Güreş’te çok başarılı

6
Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı ve Edirne Güreş İl Temsilcisi Önder Yücel, kulübün kente çeşitli başarılar getirdiğini bildirdi.
HABER MERKEZİ
Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı ve Edirne Güreş İl Temsilcisi Önder Yücel, kulübün kente çeşitli başarılar getirdiğini bildirdi.
Yücel, yaptığı açıklamada, sporcuları Emrah, Sinan ve Nazar Kaya kardeşlerin kendi yaş gruplarında Türkiye Şampiyonu olarak Edirne’nin gurur kaynağı olduğunu belirtti.
Emrah Kaya’nın 18-19 Nisan’da Kahramanmaraş’ta yapılan “15 Yaş Minik Erkekler Serbest Güreş Şampiyonası”nda 42 kilogramda Türkiye Şampiyonu olduğunu aktaran Yücel, şunları kaydetti:
"Sina Kaya 3-6 Haziran’da Konya’da yapılan “13 Yaş Minik Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası”nda 35 Kilogram’da Türkiye Şampiyonu, Nazar Kaya ise 3-6 Haziran’da Bolu’da yapılan “11-13 Yaş Minik Bayanlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası”nda 32 Kilogram’dan Türkiye Şampiyonu ve aynı zamanda Şampiyona’nın En Teknik Sporcusu seçilmiştir. 3 kardeşin değişik kategorilerde aynı yılı içerisinde Türkiye Şampiyonu olması Türk ve Dünya Güreş Tarihi’nde bir ilk olarak Tarihe geçmiştir. Sporcularımıza desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rafet Sezen, Trakya Birlik Genel Müdürü Sayın Adnan Tekçe ve Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, kulübümüze verdikleri sonsuz destekten dolayı teşekkür ediyorum." (aa)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here