“Trakya Birlik GDO’suz Yem satacak”

14
* S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özırmak, Trakya Birlik olarak Genetiği Değiştirilmiş Organizmaları içermeyen (GDO) Yem satışlarının başladığını belirtti.

HABER MERKEZİ
S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Kasım ayı toplantısını 26 Kasım 2009 Perşembe günü saat 10.00’da Kooperatif Binası’nda gerçekleştirdi.
Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özırmak’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Yönetim Kurulu Üyeleri; Şaban kula, Abdurrahim Özdağ, Remzi Yasak, İrfan Kütük, Denitim Kurulu Üyeleri; Serdar Özbay, Remzi Altıntaş, Üst Birlik Delegeleri; İbrahim Sarı, Erdem Yüksekoğul, Mustafa Yavaş, Adnan Avcı ile Kooperatif Müdürü Semih Aygün katıldı.
Gündemde bulunan konuların görüşüldüğü toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özırmak şu açıklamalarda bulundu:
“Kooperatif Yönetim Kurulu olarak göreve geldiğimizde ortaklarımız için yapmayı taahhüt ettiğimiz işleri birer birer yerine getiriyoruz. Kooperatif olarak Uzun Vadeli Üre Gübre Satışlarımızı da başlattık. Gübre’nin peşin olarak kilogram fiyatı 60 Kuruş, Uzun Vadeli satış fiyatı ise 61 kuruştur.
Yine bunun yanında yeni gelecek olan parti yemlerimizin hiçbir çeşidinde Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar (GDO) içermeyecektir. Satışlarımız en yakın zamanda başlayacaktır”
Yapılan toplantının ardından, Yönetim Kurulu Üyeleri S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nde çalışmakta olan personel ile teker teker bayramlaştılar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.