Trakya Belediyeler Birliği genişliyor

12
Trakya Belediyeler Birliği son Encümen Toplantısı 17 Haziran 2010 Perşembe günü saat 11.00’da Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın makamında gerçekleştirildi.

HABER MERKEZİ

Tekirdağ Belediye Başkanı Dalgıç ve Kırklareli Belediye Başkanı Çağlayan karşılıklı birbirlerine hediye vermelerinin ardından Tekirdağ Belediye Başkanı ve Trakyakent Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;
“Kırklareli Belediyesi Birliğimize katılmış ve büyük güç vermiştir. Henüz kararı alınmamış 2 belediyemizin çıkma, 1 belediyemizin katılma isteği var dolayısıyla yaklaşık olarak 70 üyemiz var. Encümen toplantılarımızı her ay değişik belediyelerimizde gerçekleştiriyoruz. Trakyakent, Trakya Belediyeler Birliği olarak özellikle Yunanistan’da ki Trakyapolis Belediyeler Birliği ve Bulgaristan’da ki Ram Trakya Belediyeler Birliği ile sıkı bir ilişki içerisinde ve onlarla ortak bir birlik kurmuş durumda. Dolayısıyla onlarla da beraber çalışıyoruz. Bizim Trakyakent olarak amacımız, Trakya’daki tüm belediyelerin halka sunduğu hizmetlerde birlik olarak onların yanında yer almak, onların geliştirdikleri projelere yardımcı olmak, onların eğitim, kültür, spor, alt yapı, üst yapı gibi tüm çalışmalarında ürettikleri projeleri Trakya Belediyeler Birliğine sundukları takdirde onlara AB’de ortak partnerler sağlayarak bu projeleri kendilerine özelliklede parasal boyutunda fonlar yaratılarak yardımcı olmaktır. Bu amacı güderek bu birlik toplantılarını yapıyoruz ve şimdiye kadarda bunda başarılı olduğumuzu son 1 sene için söyleyebilirim. Son 1 sene içerisinde gerçekten Trakya Belediyeler Birliğinin bilinirliği hem Türkiye’de, hem Balkanlarda, hem Avrupa’da artmış durumda. Hatta bu gün Almaya’daki yapılan Belediye Birlikleri Toplantısından da davet alıyoruz. Onlara da ulaşmaya ve onlarla çalışmaya gayret ediyoruz.”
Toplantıya; Tekirdağ Belediye Başkanı ve Trakyakent Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan ve Encümen Üyeleri; İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç, Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, Mali Hizmetler Müdürü Zeki Sezer katıldı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here