Trakya Arısı’nın ıslah programı başladı

19
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Kırklareli Arıcılar Birliği arasında imzalanan protokol gereği, Kırklareli İl Özel İdaresi destekli Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü’nün teşvik ettiği “Trakya Arı Eko Tipi”nin ıslah çalışmaları başladı.
HABER MERKEZİ
Yapılacak çalışmalar kapsamında Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’den Yard. Doç Dr. Devrim Oskay hafta bir gün Kırklareli’ne gelerek birlik üyelerini arı yetiştiriciliğinde yapılması gereken konular hakkında bilgilendirecek.
Konu ile ilgili bilgi veren Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Rıdvan Ulus, Kırklareli sınırları içinde bulunan her arıcının bu program çerçevesinde yapılacak olan bilgilendirmelere katılabileceğini belirterek; “Son yıllarda arı hastalıkların aklrşı kullanılan olan arı ilaçlarının nasıl asgariye indirileceği, Türkiye’de ilk defa Kırklareli’de arı davranışlarından temizlik yeteneğinin nasıl ıslah edilebileceği konularında örnek bir çalışma gerçekleştireceğiz. Bu hususta arıcılarımız her türlü teknik bilgiyi birliğimizden öğrenebilir ve programı takip edebilirler.” dedi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here