Trakya Arısı ıslahında tam gaz devam

8
Kırklareli Tarım Müdürlüğü, Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile Namık Kemal Üniversitesi iş birliği kapsamında, Trakya arısının ıslahına yönelik projenin çalışmalarına devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rıdvan Ulus, Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı Armutveren Köyü Karanlık mevkiinde 45 kovandan oluşan arilik sahasında incelemelerde bulunulacağını söyledi.
Ulus, Trakya arısının koruma sahası içerisinde performansı, hastalık ve zararlılara dirençlilik özelliklerinin ıslah yöntemleri kullanılarak geliştirilmesi projesi toplantına Puerto Rico Üniversitesinden Doç. Dr. Tuğrul Giray, Namık Kemal Üniversitesi Bio Teknolojisi Bölümü Yrd. Doç Devrim Oskay, Adnan Menderes Üniversitesi (Arıcılık Meslek Yüksek Okulu) Öğretim Görevlisi Mustafa Köseoğlu, Kırklareli Tarım İl Müdürü Hasan Çebi ve Yönetim Kurulu Üyeleri Şaban Uzun, İsmail Kaya, Hüseyin Uğurlu, Cemalettin Saygılı, Erdoğan Topal ve İsmail Küçüker katılacağını belirtti.
11 Temmuz 2011 Pazartesi günü Kırklareli’ne gelecek olan heyet ile görüş alışverişinde bulunacaklarını belirterek, projenin bilimsel çalışmalarla sürdüğünü ve buna çok önem verdiklerini söyledi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.