Trafikte El Bilgisayarı ile sorgulama dönemi

8
Uluslar arası Karayolları Trafik Güvenliği Haftası nedeniyle Babaeski ilçesinde de çeşitli etkinlikler yapılıyor.
06 Mayıs 2010 Perşembe günü Babaeski Terminali’ne kurulan bir stantla çeşitli tanıtımlar yapıldı.

HABER MERKEZİ
Tanıtımlardan biri de Türkiye de çeşitli birimlere alınan ve kullanılmaya başlayan bir el bilgisayarıydı.
Gotive Tablet Pc denilen, El bilgisayarı Türkiye genelinde Olduğu gibi Babaeski’deki Trafik Birimlerinde de kullanılmaya başladı.
Gotive Tablet PC denilen el bilgisayarı Turkcell hattı ile sisteme bağlanıyor ve sorgulamalar yapıyor.
Kişi sorgusu, Araç sorgusu, Ehliyet Sorgusu ile ceza puanlarınız ortaya anında çıkabiliyor.
Pratik el bilgisayarı, Trafik birimlerine de uydu kanalıyla anında sisteme bağlanma olanağı sağladığı için, Trafik ihlallerinde ve kazalarında emniyet ve trafik birimlerine pratik kolaylıklar için yeni bir dönemi başlatıyor.
Jandarma Trafik Timleri ise Trafik kontrol araçlarında sabit bulunan bilgisayarla aynı sorgulamaları yapabiliyor.
Jemus sistemiyle uydudan faydalanan Jandarma Trafik Timleri, Bilgisayarlaşmada Emniyet Trafik Birimlerinden pek de aşağı kalmıyor.
Bütün Türkiye Genelindeki Trafik Birimleri gerek Emniyet’e Bağlı El Bilgisayarları ile gerekse Jandarma Trafik Timlerinin Sabit Bilgisayarları ile Ehliyet ve Plakadan araç ve kişi sorgulamalarıyla sistemle daha etkin görev yapacaklar.
Uluslar arası Karayolları Trafik Güvenliği Haftası nedeniyle Babaeski terminalinde kurulan Tanıtım Standındaki bilgilendirme broşürlerine Babaeski halkı ilgi gösterdi. Tanıtım standında El bilgisayarından Gazetemizin Babaeski Temsilcisi Özkan Başaran’ın da deneme sorgulaması yapılarak sistemin nasıl çalıştığı konusunda bilgi verildi.
Babaeski Kaymakamı Mustafa Demir, İlçe Emniyet Müdür Vekili Tuncay Sancak ve Şoförler ve Otomobilciler Oda Başkanı Saim Kırcı da Standa gelerek, Trafik Birimlerinde Görev yapan Polislerden bilgiler aldılar. Alkol Ölçüm Cihazı ve El Bilgisayarı konusunda detaylı açıklamalar yapıldı. (ö.b.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here