Trafik Şube Müdürlüğü öğrencileri bilinçlendiriyor

23
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü İlköğretim ve Lise öğrencilerine yönelik “Sürücü ve Yaya” konulu eğitim seminerleri veriyor. Bu seminerlerden bir tanesi  23 Aralık 2011 Cuma günü saat10.30’da Kırklareli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 9. sınıf öğrencilerine verildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Büro Amiri Komiser İlknur Katlav Özdağ ve Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Erol Ak’ın sunumunu yaptığı seminere Okul Başmüdür Yardımcısı Cafer Yüce, okul öğretmenleri ve 9. sınıf öğrencileri katıldı.
* “Trafik kazalarında çok sayıda insan hayatını kaybediyor”
Seminer öncesi kısa bir konuşma yapan Okul Başmüdür Yardımcısı Cafear Yüce şunları kaydetti;
“Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğümüzce yaya bir kimsenin trafikte neler yapması, nasıl durması gerektiği, sürücü ise kaza yaşanmaması için neler yapılması gerektiği siz öğrencilerimize anlatılacak. Yarın öbür gün inşallah ehliyet alacaksınız. Bu konularda da sizlere bilgiler verilecek. Bu seminerde amaç şu; ülkemizde yaşanan trafik kazalarında çok sayıda insan hayatını kaybediyor. Özellikle dini bayramlarda olan uzun tatillerde nerdeyse bir deprem sonrası verilen kayıplara yakın insan hayatı kayıpları veriliyor. Bu kayıpların verilmemesi için alınması gereken önlemler sizler ile paylaşılacak.”
Kırklareli’de bulunan tüm İlköğretim 3., 4., 5. sınıf ve Lise 9. sınıf öğrencilerine verilen seminerde anlatım yapan, Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Büro Amiri Komiser İlknur Katlav Özdağ, öğrencilere Araç trafiğinin nasıl akması gerektiğini anlatarak, hatalı araç kullanımı sonucun trafikte yaşanan kazaların çok olmasına dikkat çekti. Bu kazaların boyutunu anlatan İlknur Katlav Özdağ, trafik kazaları sonuçlarının ülke ekonomisine ve insanlara verdiği ciddi zararlardan bahsetti. İlknur Katlav Özdağ, kazalardaki ölüm riskinin azalması için neler yapılması gerektiğini öğrencilere anlatarak bu konuda bilgiler verdi. Seminerde ayrıca öğrencilere trafik kazaları ve kazaları önleyici bilgiler içeren kısa filmler izletildi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here